Nosauc balvas "Zelta Mikrofons 2018" pretendentus

Nosauc balvas "Zelta Mikrofons 2018" pretendentus

Nosauc balvas "Zelta Mikrofons 2018" pretendentus, šogad izteikta līdera nav.

Latvijas 1. Rokkafejnīcā tika paziņoti mūzikas nozares balvas "Zelta mikrofons" nominanti. Izteiktu līderu šogad balvas pretendentu vidū nav – visvairāk kategorijās izvirzīti mūziķi Intars Busulis, Dons, kā arī grupa "Instrumenti", kuri katrs saņēmuši trīs nominācijas.

Pa divām nominācijām šogad saņēmusi grupa "Carnival Youth", repere Viņa, "Labvēlīgais tips", Mesa (viena no nominācijām ir kopdarbs ar Renāru Kauperu un Arstarulsmirus), "Auļi un Tautumeitas", "Prāta vētra", "Ozols un Tehnikums", kā arī "Iļģi".

Uz iekļūšanu starp "Zelta mikrofona" nominantiem šogad pretendēja 129 albumi, 62 dziesmas, 76 videoklipi, 28 debitanti un 12 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 307 pieteikumi, kas ir par 41 ierakstu vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Draudzīgā atmosfērā notikušo pasākumu vadīja Mārtiņš Ruskis un starp nominantu paziņotājiem un apliecību pasniedzējiem bija tādas personības kā pagājušā gada ceremonijas vadītājs Mārtiņš Daugulis, režisors un producents Igors Linga, mūziķis un komponists Aivars Hermanis kā šī gada "Zelta mikrofona" žūrijas priekšsēdētājs, "Radio Skonto+" un Kurzemes Radio ētera personības u.c.

Sanākušos viesus priecēja vairāki šī gada nominanti – etnoperkusiju grupa "Kanisaifa", jaunā un melodiskā grupa "Sudden Lights", mūziķe Sniedze Prauliņa un jau pieredzējušāki mūziķi – kopprojekts "Ozols&Tehnikums", kā arī dziedātāja Linda Leen ar ģitāristu Rihardu Lībieti.

16 kategorijās nominantus nosaka žūrija 44 nozares ekspertu sastāvā. Vienīgā kategorija, kurā vārds tiek dots tautai, ir kategorija "Alfas gada dziesma". Jau desmito gadu sadarbībā ar t/p "Alfa" ikviens latviešu mūzikas mīļotājs no 22. janvāra varēs nobalsot par savu iecienītāko dziesmu, un šogad tam ir arī pievienotā vērtība. Līdzās 1500 eiro vērtajai balvai t/p "Alfa" par katru balsošanas žetonu, ko saņems uzvarētājdziesma, ziedos 3 eirocentus Latvijas izpildītāju un fonogrammu producentu atbalsta fondam "Līdzskaņa".

Divu balvu pretendenti kļūs zināmi tikai februārī – Radio hits, ko tradicionāli, apkopojot, Latvijas radiostaciju atskaites, nosaka Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA). Gada albumu vēl mēnesi izvērtēs žūrijas locekļi, jo uz to pretendē pilnīgi visi šogad iesniegtie mūzikas ierakstu albumi, neatkarīgi no žanra. Arī balvas par Mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņēmējs kļūs zināms februārī.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti