Ar fokusu uz nacionālām vērtībām un džeza izglītību: nosvinēta 5. Starptautiskā Džeza diena Latvijā

Ar fokusu uz nacionālām vērtībām un džeza izglītību: nosvinēta 5. Starptautiskā Džeza diena Latvijā

Ar fokusu uz nacionālām vērtībām un džeza izglītību: nosvinēta 5. Starptautiskā Džeza diena Latvijā.

Ar pasākumiem Rīgā, Ventspilī, Kandavā un Daugavpilī šoreiz tika nosvinēta 5. UNESCO Starptautiskā Džeza diena. Par labu tradīciju kļuvusī diena, kas atkal izvērtās 5 dienu garajās svinībās, šogad iekļāva māksliniekus no vairākām pasaules valstīm, pulcēja pateicīgus klausītājus, fokusējās uz tautas mantojumu un džeza izglītību, kā arī džeza žanra popularizēšanu Latvijā.

Par vienu no centrālajiem svētku notikumiem kļuva koncerts Zirgu ielas koncertzālē, kurā uzstājās pianists Atis Andersons ar solo programmu un Nacionālo Bruņoto Spēku bigbenda veltījums nacionālajam dārgumam — Tautasdziesmai koncerta otrajā daļā. Fokuss tika vērsts arī uz svētku neatņemamo izglītojošo daļu: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika vienotā JVLMA un RDKS bigbenda koncerts, bet 30. aprīlī Pashkevich Jazz Club varēja dzirdēt trīs katram džezmenim un džeza interesentam noderīgas praktiskās lekcijas no Aleksandras Lines (par mūziķa pozicionēšanu), Aigas Leitholdes (par mūzikas albuma producēšanu un promotēšanu) un Evilenas Protektores (par vokālo improvizāciju džezā).

Rīgā Džeza dienu sāka svinēt vilcienā Rīga — Jelgava — Rīga un bez jau pieminētās Zirgu ielas koncertzāles, Latvijas Mūzikas akadēmijas un Pashkevich Jazz Club atzīmēa džeza bārā- restorānā Trompete, kafejnīcā Annas Dārzs, vinotēkā Fiesta un Teātra bārā. Šogad Rīgai pievienojās arī Ventspils Kultūras centrs, Kandavas kultūras nams un Daugavpils Latviešu Kultūras centrs. 

“Ik gadu sākam plānot pasākumus vismaz pusgadu uz priekšu, un ik gadu janvārī mums sāk rakstīt mūziķi, kuri vēlas uzstāties, un klausītāji, kuri interesējas par svētku programmu, laicīgi plāno apmeklēšanu un jautā par gaidāmajiem koncertiem: šī visnotaļ ir lieta, kas šobrīd sāk iesakņoties arī Latvijā”,

stāsta pasākumu organizējošā apvienība Wise Music Society.


Pievieno komentāru: