Folkloras festivāls “Baltica” ieskandināja “Origo Summer Stage” 9. sezonu

Folkloras festivāls “Baltica” ieskandināja “Origo Summer Stage” 9. sezonu

Folkloras festivāls “Baltica” ieskandināja “Origo Summer Stage” 9. sezonu.

20. jūnijā, plkst. 18.00 notika “Origo Summer Stage” pirmsatklāšanas koncerts laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”. Šogad vasaras garumā muzikālajos pasākumos un koncertos būs klausāma īpaši daudzveidīga mūzika, kuru pirmssvētku nedēļā ieskandināja Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”.
Šīs vasaras programma tika ieskandināta ar folkloras festivālu “Baltica”, kas uz “Origo Summer Stage” skatuves bija klausāma jau otro gadu pēc kārtas, šoreiz uzstājoties vairākiem pērn vēl nedzirdētiem māksliniekiem. Pirmsatklāšanas koncerta laikā satikās dažādu tautu tradicionālā mūzika, dejas, stāsti un citas kultūras izpausmes kopā no septiņām dažādām valstīm, iesākot vasaras vakaru koncertu sēriju, kas šogad būs klausāma īpaši daudzveidīgā programmā. Pirmsatklāšanas koncertā bija dzirdamas Rietumlietuvas Plateļu novada dziesmas un dejas, tradicionālas igauņu senās tautasdziesmas, poļu deju melodijas, baltkrievu dziesmas un Korejas mākslinieku – lisu kultūras pārstāvju interesantā tautas mūzika, kas tiek izpildīta, izmantojot īpatnu rīkles vibrāciju. Pirmsatklāšanas koncerta vadītāja bija folkloras kopas “Berendeika” pārstāve Marianna Jode. 

“Mēs jūtamies priecīgi un pagodināti, ka šogad t/c “Origo’’ laukumā ar tik īpašu un krāsainu Starptautisko folkloras festivālu “Baltica’’ varējām ieskandināt “Origo Summer Stage” 9. sezonu. Pasākuma laikā skatītāji varēja iepazīties ne tikai ar dažādajām kultūru tradīcijām un mūzikas skaņām, bet arī izbaudīt tradicionālo tautas tērpu krāšņumu un daudzveidību. T/c “Origo” aicina visus mūzikas mīļotājus sekot līdzi koncertprogrammai un visas vasaras garumā doties baudīt muzikālos vakarus kopā,”

stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.
Šī gada “Origo Summer Stage” programma ietvers kā folkloras mūzikas koncertus, tā arī dažādu citu žanru mākslinieku sniegumus – džeza, simfoniskās mūzikas un arī jauno mūziķu priekšnesumus, kurus apmeklētājiem būs iespēja klausīties bez maksas turpat Origo laukumā vai doties koncertus baudīt kādā no restorānu “Double Coffee”, “Gan Bei” vai “LIDO” vasaras terasēm.

Par “Origo Summer Stage”:
Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta fotogalerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra “Origo”, ir uzņēmuma “Linstow Center Management” iniciatīva kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts “Saules pulkstenis - Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis - Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mājaslapa: www.summerstage.lv.


Pievieno komentāru: