Nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās festivāls "LNSO vasarnīca"

Nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās festivāls "LNSO vasarnīca"

Nedēļas nogalē Rēzeknē norisinājās festivāls "LNSO vasarnīca".

Iepriekšējā nedēļas nogalē no 24. līdz 26. augustam Latgales vēstniecībā GORS, Rēzeknē, norisinājās ceturtais klasiskās mūzikas festivālu “LNSO vasarnīca”. 
Piektdienas vakarā koncertzālē tika godināti divi no izcilākajiem klasiskās mūzikas komponistiem Bahs un Mocarts. Koncertā “Bahs un Mocarts” LNSO uzstājās kamerorķestra sastāvā kopā ar solistiem – klavesīnisti Ievu Salieti, ģitāristu Matīsu Čudaru, vijolnieku Georgu Sarkasjanu, obojistu Egilu Upatnieku un vijolnieci Darju Smirnovu.
Koncertu atklāja viena no Eiropas labākajām klavesīnistēm – Ieva Saliete, kas kopā ar LNSO pirmo vijoli Georgu Sarkasjanu aizveda klausītājus ceļojumā uz Baroka laikmetu, izpildot Baha Sonāti vijolei un klavesīnam Solmažorā BWV 1019. Pēcāk klausītājus patīkami pārsteidza vēl nedzirdēta vijolsonātes adaptācija elektroniskajai ģitārai virtuozā latviešu ģitārista Matīsa Čudara izpildījumā.
Sestdienas vakara koncertā “Happy Birthday, Mr. Bernstein” skatītāju ovācijas izpelnījās latviešu izcilais pianists Andrejs Osokins, kurš izpildīja Sergeja Rahmaņinova reti dzirdamo 4. klavierkoncertu. Andrejs Osokins dziļi aizkustināja Gora viesus un, ovācijām nerimstot, izpildīja vēl trīs solo skaņdarbus.
Leģendārā amerikāņu komponista Leonarda Bernšteina dzimšanas dienai veltītajā koncertprogrammā LNSO izpildīja simfoniskās dejas un dziesmas no komponista populārākajiem mūzikliem “Vestsaidas stāsts”, “Kandids” un “Brīnišķā pilsēta“, kuros kā soliste uz skatuves kāpa asprātīgā un enerģiskā amerikāņu mūziklu zvaigzne Kima Krisvela. Tieši Bernsteina programma un Kimas Krisvelas teatrāli emocionālais priekšnesums izpelnījās skatītāju stāvovācijas, kas bija labākā dzimšanas dienas dāvana izcilajam komponistam no klausītājiem Latvijā. 
“LNSO vasarnīca” laikā, trīs dienās radošās aktivitātēs iesaistījās desmitiem bērnu un pieaugušo, kā arī plaši apmeklētas bija abas festivāla bērnu izrādes ”Vējš Vītolos” un “Zenīts”. 

Pievieno komentāru: