Atklāta Riharda Zaļupes, Kārļa Auzāna, Kristīnes Pāžes un citu Latvijas mūziķu gleznu izstāde, kas veltīta labdarībai

Atklāta Riharda Zaļupes, Kārļa Auzāna, Kristīnes Pāžes un citu Latvijas mūziķu gleznu izstāde, kas veltīta labdarībai

Atklāta Riharda Zaļupes, Kārļa Auzāna, Kristīnes Pāžes un citu Latvijas mūziķu gleznu izstāde, kas veltīta labdarībai.

Līdz 4. decembrim Rocket Bean Roastery Dzirnavu ielā 39 var aplūkot Latvijā iemīļotu mūziķu labdarības izstādi. Visi par gleznām gūtie ienākumi tiks veltīti grūtībās nonākušajiem mūziķiem.
Autoru vidū ir Rihards Zaļupe, Kārlis Auzāns, Valdis Atāls, Rolands Balodis-Ūdris, Ilona Balode- Ūdre, Didzis Bardo, Kristīne Pāže, Katrīna Dimanta, Laima Dimanta un citi.
Izstādē aplūkojamās gleznas radītas divās “Fonda Līdzskaņa” radošajās nometnēs, kur paralēli dziesmu komponēšanai, vairāk nekā 50 Latvijā zināmi mūziķi nodevās arī gleznošanai.
Krāsās tvertas tā brīža mūziķu sajūtas un apkārtējā vide. Piemēram, mūziķis un komponists Rihards Zaļupe iemūžinājis teiksmaino kukurūzas lauku, kas ieskāva nometnes norises vietu un kas pēcāk tika apdziedāts arī vienā no nometnē sacerētajām dziesmām “Kukurūzas bērni”. Savukārt Laima Dimanta par savu mākslas darbu saka:

“Tas ir kā gaiša un krāsaina ziemas diena. Sarma koku zaros, logos uzzied leduspuķes un saule mirdzēdama iekrāso sniegu sarkanīgu – ziemas līksmība un kopā būšanas prieks, kas iedvesmo un vieno”. 

Izstādes atklāšanā klātienē tika prezentēta radio stacijās jau dzirdamā dziesma “Tu esi”, kuru izpilda Kristīne Pāže, Katrīna Dimanta, Vita Baļčunaite, Aija Barovska un Didzis Bardo. Dziesmu producējis Kaspars Ansons. Kā arī, piedaloties Katrīnai Dimantai, Laimai Dimantai, Atim Zviedrim un Rihardam Zaļupem, tika prezentētas vēl divas nometnē tapušās dziesmas “Uz pelēka akmens” un “Pļavas dziesma”, kuras tiks iekļautas “Fonda Līdzskaņa” pirmajā albumā, kas tiks izdots februārī.
Izstādē redzamās gleznas par ziedojumiem var iegādāties “Fonda Līdzskaņa” interneta veikalā. Visi ziedojumi nonāks “Fonds Līdzskaņa” – palīdzības sniegšanai Latvijas mūziķiem. Šobrīd aktuāla ir līdzekļu vākšana Guntaram Muceniekam un viņa ģimenei, kuri šoruden ugunsnelaimē zaudēja mājas un skaņu ierakstu studiju.

Par “Fondu Līdzskaņa”
Nodibinājums “Fonds Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd, dažādu iemeslu dēļ, vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz finansiālu atbalstu veselības problēmu pārvarēšanai, kā arī nodrošina praktisku palīdzību mākslinieku ikdienas apstākļu, sadzīvisku problēmu novēršanai, kas liegušas pilnvērtīgi veltīt sevi radošai darbībai.


Pievieno komentāru: