Mārtiņš Brauns, saņemot Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā

Mārtiņš Brauns, saņemot Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā

Mārtiņš Brauns, saņemot Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Uz Dailes teātra skatuves 12. februārī tika godināts komponists Mārtiņš Brauns, saņemot Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Tālu aiz Latvijas robežām pazīstamais komponists Mārtiņš Brauns savā daiļradē ir drosmīgs eksperimentētājs, būdams uzticīgs kā rokmūzikai, tā akadēmiskajam žanram. 

“Viņa skaņdarbos savijas klasiski kompozīcijas paņēmieni un eksperimenti, spilgtas melodijas un aizraujošs teatrālisms. Klausītāju iemīļotas ir kā Brauna dziesmas un mūzika no teātra izrādēm, tā poēma “Daugava” ar Raiņa dzeju, no kuras vistālāk pasaulē aizskanējis fragments “Saule. Pērkons. Daugava”. Brauna radītā mūzika spēlēta koncertos, tā iemūžināta skaņuplatēs, diskos, atskaņota radio un TV, pašam autoram nereti kļūstot par savu darbu interpretu – taustiņinstrumentālistu un dziedātāju. 40 skatuves gados Mārtiņa koncertus nav iespējams saskaitīt, tie notikuši kopā ar grupu “Sīpoli”, dziedošo aktieri Edgaru Liepiņu, kamerkori “Sindi Putnu dārzs” un citiem sastāviem. Par kinomūziku saņemtas “Lielā Kristapa” balvas, par devumu Latvijas kultūrā – Triju zvaigžņu ordenis (2018). 2019. gada februārī šiem apbalvojumiem pievienosies Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas “Zelta mikrofons” – par mūža ieguldījumu,”

par Mārtiņu Braunu raksta muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.


Pievieno komentāru: