Mihaila Kaziņika jauno izpildītāju konkursa “Uzlecošās zvaigznes”

Mihaila Kaziņika jauno izpildītāju konkursa “Uzlecošās zvaigznes”

Mihaila Kaziņika jauno izpildītāju konkursa “Uzlecošās zvaigznes”.

Jau desmito, jubilejas, reizi Rīgā notika “Kaziņika dienas” – Latvijas kultūrai ļoti svarīgs notikums, kas katru gadu priecē klasiskās mūzikas cienītājus ar brīnišķīgiem koncertiem un lekcijām, kurās piedalās Latvijas un ārvalstu mūziķi, un, protams, pasaulei atklāj jaunus talantus. Maestro Kaziņiks par projekta galveno ideju uzskata jauno instrumentālistu un vokālistu konkursu “Uzlecošās zvaigznes”. Šogad žūrija tik augstu novērtēja jaunos mūziķus, ka tika piešķirts rekordliels skaits Grand Prix. 

“Šogad konkursa līmenis pārspēja visas cerības. Ja agrāk prēmijas starp konkursantiem dalīja vien izņēmuma gadījumos, tad šoreiz mums ir seši Grand Prix! Turklāt konkursā piedalījās vairāk nekā 50 cilvēku, bet tā ģeogrāfija bija no Sanfrancisko līdz Cīrihei,”

rezultātus komentēja Mihails Kaziņiks.
Konkursa žūrijā šogad tāpat kā iepriekš darbojās populāri mūziķi un zinātniskie darbinieki – Mihails Svetlovs (bass, Ņujorka, ASV), Staņislavs Solovjovs (pianists, Sanktpēterburga, Krievija), Boriss Avramecs (mūzikas vēstures profesors un etmomuzikologs, Latvija), Ilana Zalka Rubinšteina (pianiste, lektore, komponiste, Izraēla), Dāvids Čerņavskis (vijolnieks, ASV), Jūlija Vasiļjeva (soprāns, Latvija) un Ata Svetlova (arfa, ASV). Žūrijas goda priekšsēdētājs – Mihails Kaziņiks (Zviedrija).


Pievieno komentāru: