Noslēdzās Pirmā Starptautiskā koru konkursa “RĪGA DZIED” koru sacensības, konkursos piedalījās kori no 11 pasaules valstīm, galvenais apbalvojums – “IMANTA KOKARA KORA BALVA”

Noslēdzās Pirmā Starptautiskā koru konkursa “RĪGA DZIED” koru sacensības, konkursos piedalījās kori no 11 pasaules valstīm, galvenais apbalvojums – “IMANTA KOKARA KORA BALVA” .

Noslēdzās Pirmā Starptautiskā koru konkursa “RĪGA DZIED” koru sacensības, konkursos piedalījās kori no 11 pasaules valstīm, galvenais apbalvojums – “IMANTA KOKARA KORA BALVA” .

Rīgas Kongresu namā Pirmā Starptautiskā koru konkursa ‘’RĪGA DZIED’’ Apbalvošanas ceremonijā tika nosaukti laureāti 10. konkursu kategorijās. Koru konkursa galveno apbalvojumu “Imanta Kokara Kora balvu’’ ieguva SEISEN HIGH SCHOOL CHOIR, Japāna ,diriģente Mikiko Sato.
Uzvarētāji Konkursu kategorijās ir: 

  • Konkurss kategorijā B1, Jauktie kori, 2. Pakāpes grūtības līmenis - Jaukatis koris BURTNIEKS Riga, Latvija, Diriģents Egils Lipšāns 
  • Konkurss kategorijā A2, Sieviešu un Vīru kori, 1. Pakāpes grūtības līmenis - BEL CHORUS, Norvēģija, Diriģents Dag Erik Enoksen 
  • Konkurss kategorijā A1, Jauktie kori, 1. Pakāpes grūtības līmenis - EMĪLA DĀRZIŅA JAUKTAIS KORIS, Riga, Latvija ,diriģente Nora Kalniņa 
  • Konkurss kategorijā C1, Jauktie kamerkori - MIREA Kamerkoris, Kievija, diriģents Ivans Samoilovs 
  • Konkurss kategorijā G1, Bērnu kori - BOYS CHOIR OF THE MALE CHOIR SINGING CENTER, diriģents Aleksejs Umanovs 
  • Konkurss kategorijā G2, Viendabīgie jauniešu kori - SEISEN HIGH SCHOOL CHOIR, Japāna ,diriģente Mikiko Sato
  • Konkurss kategorijā G3, Jauktie jauniešu kori - AK. KHOR MUZIKALNOGO UCHILISCHA RAM IMENI GNESINIKH, Krievija, diriģente Elena Kolmakova
  • Konkurss kategorijā F, Folklora - SEISEN HIGH SCHOOL CHOIR Japāna ,driģente Mikiko Sato
  • Konkurss kategorijā S, Sakrālā mūzika - SEISEN HIGH SCHOOL CHOIR Japāna ,diriģente Mikiko Sato

Žūrijas komanda:
Koru sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija, tās sastāvā strādāja Peters Habermns, kurš daudzus gadus ir strādājis kopā ar Fridrihu Krellu kā Vernigerodes Radio un TV raidorganizācijas jauniešu kora(Rundfunkjugendchor) mākslinieciskā vadītāja vietnieks. Vēlāk viņš ar lieliem panākumiem vadīja šīs organizācijas Bērnu kori, līdz 1996. gadā kļuva par Rundfunkjugendchor māksliniecisko vadītāju, joprojām ir aktīvs dziedātājs, runasvīrs un INTERKULTUR pasākumu un Vācijas Koru konkursa žūrijas loceklis. Žūrijā darbojās Mārtiņs Klišāns, kurš pašlaik ir jauktā kora „Vaidelote“ un Valmieras jauktā kora diriģents, kā arī Cēsu rajona virsdiriģents. Mārtiņš Klišāns ir ievēlēts par Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģentu 2008., 2013. un 2018. gadā; viņš ir arī bijis viens no IX un X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģentiem. 2015. gadā Mārtiņam Klišānam piešķirts augstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis. Krieviju starptautiskajā žūrijā pārstāvēja Mihails Goļikovs, kurš ir Ļeņingradas apgabala Tauridas Valsts simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents, starptautisku un Krievijas konkursu laureāts, Sanktpēterburgas Valsts Bērnu un jauniešu filharmoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Latviju žūrijā pārstāvēja arī Aira Birziņa, viņa kopš 2000. gada ir Rīgas Doma meiteņu kora „Tiāra“ diriģente. Viņa ir viena no izcilākajām diriģentēm Latvijā, kura strādā galvenokārt ar sieviešu koriem un pasniedz kordiriģēšanu Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijā. Daudzus gadus viņa ir bijusi slaveno Latvijas sieviešu koru „Dzintars“ (Rīga) un „Rasa“(Ogre) galvenā diriģente. Aira Birziņa ir arī viena no Latvijas Dziesmu un deju svētku (XXIII, XXIV, XXV, XXVI) virsdiriģentiem. Savukārt Tove Ramlo-Istada, kura pārstāvēja Norvēģiju, kopš 1986. gada sākuma viņa diriģē sieviešu kori “Cantus”. “Cantus” ir guvis lielus panākumus, uzvarējis vairākos konkursos un pazīstams ar savu ziemeļniecisko skanējumu. Šī skanējuma dēļ Disneja studija atklāja “Cantus” un izraudzījās par kori, kas dzied animācijas filmā „Ledus sirds“ (Frozen).
Tove Ramlo-Istada ir Norvēģijas Koru asociācijas mūzikas direktore, kur viens no galvenajiem uzdevumiem ir Norvēģijas kordiriģentu izglītības sistēmu pilnveidošana.
Žūrijas pārstāve Marlēna De Bo iemīļoja kormūziku jau agrā jaunībā, dziedot Valranta Jauniešu korī. Beidzot mūzikas studijas “Lemensa institūtā” Lēvenā, kur viņa ieguva maģistra grādus gan mūzikas pedagoģijā, gan kordiriģēšanā, viņa kļuva šī kora mākslinieciskā vadītāja. Antverpenes Karaliskajā konservatorijā viņa pasniedz akadēmisko pēcdiploma izglītības kursu “Bērnu un jaunatnes koru diriģēšana”.
‘’Imanta Kokara kora balvas’’ izcīņā žurijai pievienojās JVLMA rektors Guntars Prānis
Pirmā Starptautiskā koru konkursa “RĪGA DZIED” un “IMANTA KOKARA KORA BALVA” rīkotāji ir Vācu kultūrorganizācija INTERKULTUR, sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un Rīgas Domi.


Pievieno komentāru: