“Origo Summer Stage” pieskandinās 3. Eiropas koru olimpiādes koncerti

Kultūras aktivitāšu centra “Origo Summer Stage” muzikālā vasara uzņem apgriezienus, jo jau nākamnedēļ laukumā pie t/c “Origo” pulcēsies kori no visas pasaules Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādē. Ikvienam apmeklētājam trīs dienu garumā bez maksas būs iespējams dzirdēt dažādu tautu mūziku, piedzīvojot jaunus un vēl nebijušus iespaidus un izbaudot vēl nebijušu mūzikas skanējumu. Pirmais koru olimpiādes draudzības koncerts norisināsies otrdien, 18. jūlijā plkst. 17.00, otrais – 21. jūlijā plkst. 17.00, savukārt trešais – 22. jūlijā plkst. 17.00. Koncertos uzstāsies gan pašmāju kori, pieskandinot “Origo Summer Stage” ar latviešu tautas melodijām, gan arī tuvu un tālu valstu kori. 

Lasīt tālāk
BALSIS oficiāli prezentēs dziesmas VINDO videoklipu!

5. jūlijā Kaņepes Kultūras centrā notiks Jauniešu kora BALSIS jaunā videoklipa VINDO prezentācija.

Lasīt tālāk
Orķestra „Rīga” koncerti vasarā

Orķestris “Rīga” ir noslēdzis savu 45. koncertsezonu un pēc neilga atpūtas mirkļa atkal priecēs savus klausītājus ar koncertiem Rīgas Domā un Rīgas svētku laikā.

Lasīt tālāk
“Latvian Voices” ir ieguvusi sudraba godalgu “a cappella” ansambļu konkursā Somijā

Latvijas vokālā grupa “Latvian Voices” ir ieguvusi sudraba godalgu “a cappella” ansambļu konkursā Somijā, aģentūru LETA informēja grupas dalībniece Laura Jēkabsone.

Lasīt tālāk
Emīla Dārziņa jauktais koris iegūst trešo vietu koru konkursā Vācijā

Emīla Dārziņa jauktais koris no 2. līdz 7. jūnijam piedalījās starptautiskā koru konkursā Marktoberdorfā, Vācijā un spēcīgā konkurencē ieguva augsto trešo vietu. Kori diriģēja Agnese Urka un Kristofers Volšs.

Lasīt tālāk
Mūzikas akadēmijas Jauktais koris koncertēs Brēmenē

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Jauktais koris diriģenta Māra Sirmā vadībā no 9. līdz 11. jūnijam koncertēs Rīgas sadraudzības pilsētā Brēmenē, Vācijā.

Lasīt tālāk
Kafejnīcā Sukubs pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Kanādā dzīvojošās latvietes Ērikas Jostes dziesmu cikls “Sava vieta uz zemes”

9.jūnijā plkst. 18:00 radošajā galerijā - kafejnīcā Sukubs pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Kanādā dzīvojošās latvietes Ērikas Jostes dziesmu cikls “Sava vieta uz zemes” ar Friča Bārdas dzeju, vienlaicīgi koncertā vienkopus satiksies  arī mūsdienu autoru dzeja un komponistu veikums vokālās grupas Putni, vadītāja Antra Dreģe, čellistes Agates Ozoliņas, pianistes Līgas Kārkliņas un aktiera un dzejnieka Ērika Vilsona izpildījumā.

Lasīt tālāk
LATVIJAS EKSPRESIS SIMTGADEI atgriezies mājās!

Pagājušās nedēļas nogalē (no 26. maija līdz 28. maijam) ar 12 koncertiem visu Latviju apceļoja Latvijas ekspresis simtgadei. Īpašais vilciena sastāvs pieturēja Indrā, Daugavpilī, Krustpilī, Daugavā (Salas novads), Vecumniekos, Dobelē, Liepājā, Tukumā, Rīgā, Inčukalnā, Siguldā un Valgā. Ekspreša idejas autors Andrejs Filipovs, satura ģenerētāji Ints Teterovskis un Nadīna Neimane – Gardoviča un galvenie organizatori Satiksmes Ministrija un Jauniešu koris BALSIS izsaka milzu pateicību visām pašvaldībām, kultūras dzīves organizatoriem un dalībniekiem par lielisko svētku radīšanu!

Lasīt tālāk
Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sniedz koncertus Šveicē

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” šajā nedēļā devies uz Šveices pilsētu Lucernu, kur skanīgajā Lucernas koncertzālē sniegs divus koncertus festivāla “Zaubersee” ietvaros, kas notiks no 24. līdz 28. maijam.

Lasīt tālāk
BALSIS gatavojas aizraujošai vasarai visā Latvijā un sāk uzņemšanu jaunajai sezonai!

Jauniešu koris BALSIS maijā un jūnijā būs sastopams vērienīgās un neierastās skaniskās aktivitātēs Rīgā, Īlē, Indrā, Daugavpilī, Vecumniekos, Dobelē, Tukumā, Inčukalnā, Valgā, Siguldā, Liepājā, Krustpilī, Sēlpilī. 12. un 14. jūnijā Ints Teterovskis sāks jauno dziedātāju uzņemšanu 31. sezonai!

Lasīt tālāk
Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris sadziedāsies ar Brēmenes augstskolu kamerkori

Latvijas Mūzikas akadēmija aicina visus interesentus uz kora mūzikas koncertu sestdien, 27. maijā plkst. 13.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā, kurā tiekas Brēmenes mākslu augstskolas un Brēmenes Universitātes kamerkoris un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jauktais koris.

Lasīt tālāk
Siguldā notiks otrais Latvijas jaukto vokālo ansambļu konkurss

Sestdien, 20. maijā, Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis” norisināsies II Latvijas jaukto vokālo ansambļu konkurss. Sākums plkst. 12.00, ziņo Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji.

Lasīt tālāk
LATVIJAS EKSPRESIS SIMTGADEI jau ceļa jūtīs!

No 26. – 28. maijam cauri visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss Latvijas ekspresis simtgadei ar vairāk kā 180 pasažieriem – dziedātājiem un dejotājiem. Gaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus un Latvijas simtgadi, īpašais vilciens piestās 12 Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, kopā ar koriem BALSIS, Monēta un Rīga, deju ansambļiem Ačkups, Auda, Dardedze un vietējiem māksliniekiem, trijās dienās sniegs 12 unikālus bezmaksas koncertus.

Lasīt tālāk
Konkursā "Eirovīzijas Gada koris 2017" Latvijas godu aizstāvēs meiteņu koris "Spīgo"

Sestdien, 29.aprīlī, LTV1 tiešraidē nacionālās atlases konkursā “Latvija dzied!” noskaidrots koris, kas pārstāvēs Latviju starptautiskajā konkursā “Eirovīzijas Gada koris 2017”,  - tas ir Jelgavas 4.vidusskolas meiteņu koris “Spīgo” (diriģente Līga Celma–Kursiete). 

Lasīt tālāk
 Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” sniegs koncertus pasaules mūzikas mekā – Elbas filharmonijā

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” devies uz Hamburgu, lai pašreizējā mūzikas mekā – Elbas filharmonijas koncertzālē kopā ar Hamburgas operas kori, Hamburgas zēnu kori, Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri un tā māksliniecisko vadītāju Kentu Nagano atskaņos Gustava Mālera Astoto simfoniju, sniedzot trīs brīnišķīgus koncertus – 28.,30. aprīlī un 1. maijā.

Lasīt tālāk

Jaunākie ieraksti