Kamerkoris “Tonika” aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Balts”

Kamerkora “Tonika” aicina uz Ziemassvētku koncertiem “Balts”

Kamerkora “Tonika” Ziemassvētku koncertu “Balts” īpašais viesis būs Arturs Gruzdiņš

20. decembrī plkst. 19.00 Rīgas Lutera (Torņakalna) baznīcā un 23. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā kamerkoris „Tonika” un jaunais, talantīgais dziedātājs Arturs Gruzdiņš ieskandinās svētkus Ziemassvētku koncertos „BALTS”.

Koncertprogramma veidota kā stāsts par vērtībām, kas Adventa un Ziemassvētku laikā šķiet vistuvākās – ticība labajam, brīnuma gaidas kaut vai balta sniega veidolā, atvērtība došanas un svētku radīšanas priekam, līdzās būšana gan tuvajiem, gan tiem, kam siltuma pietrūkst. Koncerta mākslinieciskā vadītāja, kamerkora „Tonika” diriģente Inga Cimiņa: „Koncertos “BALTS” meklēsim pareizos vārdus un atbildes kā krustvārdu mīklā, aptverot visplašāko emociju gammu, negaidītus muzikālus pagriezienus gan stila, gan žanru izvēlē – akadēmiska kora mūzika mīsies ar džeza aranžijām, kā arī pazīstamām, sirsnīgām un liriskām Ziemassvētku dziesmām un populāro mūziku.”

Skanēs Jāņa Lūsēna, Gunta Cimiņa, Egona Valtera, Valta Pūces, Renāra Kaupera un citu latviešu komponistu mūzika, tāpat koncertos dzirdēsim labi pazīstamas ārzemju komponistu Ziemassvētku dziesmas “Jingle Bell Rock”, “Let it snow”, “It`s the most wonderful time of the year” jaunās aranžijās korim un solistiem.

Līdzās kamerkorim “Tonika” un dziedātājam Arturam Gruzdiņam koncertos piedalīsies arī kameransamblis, kura sastāvā Anna Berklāva (klavieres), Egija Sproģe - Orehova (flauta), Elīza Sestule (čells), kā arī instrumentālā grupa: Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti) un Jānis Olekšs (bass). Ar klausītājiem sarunāsies un Maijas Laukmanes dzeju no krājuma „Balts” lasīs Zane Goiževska.

Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv 

Kamerkora „Tonika“ Ziemassvētku koncerti kļuvuši par neaizstājamu tradīciju – šis būs piektais gads, kad koris muzicē kopā ar kādu īpašo viesi. Iepriekšējos gados koris koncertēja ar dziesminieku Goran Gora, talantīgajiem dziedātājiem Daumantu Kalniņu, Mārtiņu Ruski, kā arī Lauri Valteru.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti