Jauktais koris „Domino” sekmīgi piedalās festivālā „Birštonas Cantat”

Jauktais koris „Domino” sekmīgi piedalās festivālā „Birštonas Cantat”

Jauktais koris „Domino” sekmīgi piedalās festivālā „Birštonas Cantat”.

Šī gada 17.-20. maijā jauktais koris „Domino” devās uz Birštonas pilsētu Lietuvā, lai piedalītos 1. Starptautiskajā koru un orķestru festivālā un konkursā Birštonas Cantat. 

Festivāla ietvaros rīkotajā konkursā dažādās kategorijās piedalījās kolektīvi no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Polijas un Krievijas. Konkursa pamatkārtā “Domino” izpildīja Klaudio Monteverdi, Pētera Barisona un Eduarda Fiskoviča komponētus skaņdarbus un tika izvirzīti uz Grand Prix izcīņu, kurā atskaņoja arī jaunās komponistes Irīnas Rebhūnas kompozīciju. Starptautiskās žūrijas vērtējumā pieaugušo koru kategorijā kolektīvs ieguva otro vietu.
Paralēli dalībai konkursā koris “Domino” ar atsevišķu programmu piedalījās arī festivāla dalībnieku koncertā. Tajā koris guva patiesu publikas atsaucību, izpildot daudzveidīgu repertuāru, ko veidoja gan latviešu, gan ārvalstu komponistu skaņdarbi un īpaši korim “Domino” veidotas tautas un populārās mūzikas dziesmu aranžijas. Kora dalība festivālā tika īstenota ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
Jauktais koris „Domino” ir dziedāt gribošu un varošu cilvēku pašiniciatīvas rezultātā 2011. gadā izveidots Rīgas amatierkolektīvs, kas darbojas Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta paspārnē. Pēc septiņu gadu radošās darbības mākslinieciskā vadītāja Eduarda Fiskoviča, diriģenta, vokālā pedagoga Vitālija Stankeviča un kormeistara Aināra Plezera vadībā koris šobrīd apvieno ap 40 dziedātāju. Koris sevi pozicionē kā kolektīvu aizņemtiem cilvēkiem, kuriem ir vēlme kvalitatīvi muzicēt un piedāvāt klausītājiem interesantu repertuāru – dažādu laiku un stilu a cappella mūziku.
Līdzšinējā kora radošajā darbībā gatavoti gan individuāli priekšnesumi muzikāliem pasākumiem dažādās Latvijas pilsētās, gan īpašas ikgadējas tematiskas solo programmas. „Domino” sekmīgi startējis Latvijas amatierkoru skatēs, godam noturot 1. pakāpes kora statusu. Labi panākumi gūti koru konkursos 11. Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā „Sudraba zvani” Daugavpilī, kā arī 11. Starptautiskajā Varšavas koru festivālā „Varsovia Cantat” Polijā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku