Trīs Osokini Jūrmalā

30. jūlijā Dzintaru koncertzālē pēc gandrīz divu gadu aktīvas solo darbības Osokinu dinastijas pianisti atkal apvienosies kopīgā programmā un sniegs šīs sezonas vienīgo Trīs Osokinu koncertu Latvijā.

Lasīt tālāk
Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss norisināsies Rīgā un Liepājā

Klasiskās mūzikas cienītājus Rīgā un Liepājā no 26. oktobra līdz 3. novembrim priecēs starptautiska jauno pianistu parāde. Divās solo kārtās JVLMA Lielajā zālē un fināla kārtā ar orķestri Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” talantīgi jaunieši muzicēs Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursa ietvaros.

Lasīt tālāk
Jaunmoku pils Dārza svētkos skanēs “Vakara serenādes”

Jaunmoku pils 10. Dārza svētku ietvaros 9. jūlijā 18:00 ar programmu “Vakara serenādes Jaunmoku pilī” uzstāsies stīgu kamerorķestris “Sinfonia Concertante” diriģenta Jāņa Stafecka vadībā un klarnetists Mārtiņš Circenis. Jau tradicionāli šis notikums ir Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla vasaras koncerts. Šogad programmā skanēs E. Grīga, E. Elgara, V. A. Mocarta, L. Bokerīni, E. Dārziņa, A. Vecumnieka un  J. Karlsona skaņdarbi.

Lasīt tālāk
Pētera Vaska fonda koncertā Mazajā Mežotnes pilī  muzicēs trio “SORA”

Šīs vasaras koncertsezonas ietvaros Mazajā Mežotnes pilī 29.jūlijā ikgadējā Pētera Vaska fonda rīkotajā koncertā  uzstāsies “Trio Sōra”, kurā apvienojušās jaunas un talantīgas mūziķes no Latvijas, Francijas un Itālijas – Magdalēna Geka (Latvija; vijole), Polīne Šenē (Itālija; klavieres) un Anžela Legaza (Francija; čells). Koncerta sākums – plkst.20.

Lasīt tālāk
Rīgā notiks pianisma zvaigžņu meistarklases

No 2. līdz 4. jūlijam Rīgā notiks pianisma zvaigžņu Dmitrija Baškirova un Andreja Osokina atklātās meistarklases. Jaunie pianisti tiek aicināti pieteikties meistarklasēm un 100 eiro vērtai stipendijai iesūtot sava izpildījuma video ierakstus līdz 19. jūnijam.

Lasīt tālāk
Koncertzālē “Cēsis” izskanējis Gidona Krēmera un Kremerata Baltica jubilejai veltīts koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”

Piektdien, 9. jūnijā, koncertzālē “Cēsis”, atzīmējot Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica jubilejas gadu, izskanēja īpaši veidots koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”.  Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “...Kamēr”, mūzikā un dzejā klausītājiem bija iespēja izdzīvot sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzveduma režisore un scenogrāfe - Margo Zālīte.

Lasīt tālāk
Krēmeram Vācijā pasniegts ordenis par nopelniem zinātnē un mākslā

Vijolniekam un diriģentam, jauniešu kamerorķestra "Kremerata Baltica" dibinātājam un vadītājam Gidonam Krēmeram svētdien Berlīnē pasniegts ordenis "Par nopelniem zinātnē un mākslā", informē orķestra "Kremerata Baltica" direktore Ingrīda Zemzare.

Lasīt tālāk
Pieminot komunistiskā genocīda upurus – “Klusiņām jūra tek…”

Godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, 14. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts “Klusiņām jūra tek..”. Orķestris “Rīga” mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Valda Butāna vadībā muzicēs kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori SÕLA, Emīla Dārziņa jaukto kori un solistiem – soprānu Inesi Romancāni, koklētāju Līgu Griķi.

Lasīt tālāk
Tikai vienu reizi koncertzālē “Cēsis” izskanēs Gidona Krēmera koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”

Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 19.30, koncertzālē “Cēsis”, atzīmējot Gidona Krēmera un orķestra Kremerata Baltica jubilejas gadu, gaidāms īpaši veidots koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”.  Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “...Kamēr” mūzikā un dzejā izdzīvosim sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzvedums Margo Zālītes režijā Latvijā būs skatāms un dzirdams tikai vienu reizi.

Koncertuzvedumā “Veltījums Orfejam” skanēs pasaules pirmatskaņojums - franču pianista un komponista Likā Debarga (Lucas Debargue) īpaši šim iestudējumam rakstīts jaundarbs koncertīno Orfeo di camera paša autora interpretācijā. Justes Gelgotaites sniegumā dzirdēsim vēl viena šī gada jubilāra - Georga Pelēča, Koncertu obojai un stīgām “ Atmiņas par Orfeju”, bet Gidons Krēmers vedīs Orfeju un Eiridīki pa Šūberta nemirstīgās mīlestības takām vijoles fantāzijā C dur, un viegli ieskicēs mūsu gadsimta dzejnieka dzīves stāstu Filipa Glāsa Orfeja svītā.

Koncertuzvedumu caurvīs R.M. Rilkes dzeja no krājuma „Soneti Orfejam” aktrises Gunas Zariņas lasījumā un mūzas – Ingas Kalnas visaptverošais skats no mūžības ar G.F. Tēlemana operas Orpheus lappusēm. Dabas un mūzikas spēku dziedājumos atklās jauniešu koris “...Kamēr” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Gluži kā Orfejs, mākslinieki aizraus un iedvesmos klausītājus, skatītājus, mūzas skartos radošos prātus.

Ar koncertuzvedumu "Veltījums Orfejam” noslēgsies Kremerata Baltica 20. jubilejas koncertturneja, kuras laikā orķestris uzstājās Itālijā, Vācijā, Nīderlandē, Šveicē, Spānijā, Apvienotajā Karalistē, Francijā, Igaunijā, Turcijā, Portugālē, Ungārijā, Ķīnā, Korejā, Taivānā un Latvijā.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Izziņota SUMMERTIME – aicina Inese Galante festivāla programma

No 9. līdz. 13. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē norisināsies jau 13. starptautiskais mūzikas festivāls SUMMERTIMEaicina Inese Galante. Latvijas izcilā soprāna Ineses Galantes aicināti, tajā pulcēsies vieglas klasikas, džeza, ņūdžeza, pasaules un akadēmiskās mūzikas atzītākie pašmāju un ārvalstu mākslinieki.

Lasīt tālāk
Senās mūzikas festivālā skanēs itāļu baroka šedevri un franču galma mūzika

"Latvijas Koncertu” organizētais 23. starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiks no 6. līdz 8. jūlijam. Koncertos Rīgā un Rundālē klausītājus priecēs lielākais Itālijas baroka mūzikas orķestris „Coin du Roi”, Itāļu baroka ansamblis „Artemandoline”, baroka orķestris „Collegium Musicum Riga”, „Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio koris, solisti - Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers. Koncertos skanēs Klaudio Monteverdi, Georga Frīdriha Hendeļa, Antonio Vivaldi un citu komponistu meistardarbi. Festivāla īpašais notikums - Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs" atskaņojums.

Lasīt tālāk
Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes - Daumanta Liepiņa solokoncertu cikls

Jaunās Latvijas pianisma zvaigznes - Daumanta Liepiņa solokoncertu cikls Latvijā iesāksies ar solokoncertu 2017. gada 30. jūnijā pulksten 19.00 Vidzemes koncertzāles “Cēsis’’ Kamerzālē .

Lasīt tālāk
Ar Operas Gala koncertzāle “Cēsis” atzīmē trīs gadu jubileju

27. maijā, plkst. 19.00, ar Operas Gala koncertzāle “Cēsis” atzīmēs savu trešo pastāvēšanas gadadienu. Svētku koncertā skanēs pasaulslavenu operu skaistākās ārijas un dueti, ko izpildīs valdzinošā Elīna Šimkus un Jānis Apeinis, bet vakara īpašie viesi būs operas zvaigznes no Puertoriko – Melba Ramos un Dāvids Astorga. Muzikālo buķeti bagātinās “DD orķestris” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Lasīt tālāk
Cēsu koncertzālē Krēmers un Kremerata Baltica koncertuzvedumā “Veltījums Orfejam”

Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 19.30, koncertzālē “Cēsis” gaidāms episks pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera un viņa izveidotā orķestra Kremerata Baltica koncertuzvedums “Veltījums Orfejam”. Kopā ar viesiem – soprānu Ingu Kalnu, franču pianistu Likā Debargu, lietuviešu obojisti Justi Gelgotaiti, aktrisi Gunu Zariņu un kori “...Kamēr” mūzikā un dzejā izdzīvosim sengrieķu mītu par pravieti, kas ar savu spēli spēj apburt dzīvās un nedzīvās būtnes. Koncertuzvedums Margo Zālītes režijā Latvijā būs skatāms un dzirdams tikai vienu reizi koncertzālē “Cēsis”.

Lasīt tālāk
Festivāla „Sansusī” viena vakara filiāle Rīgā

Alternatīvā kamermūzikas festivāla „Sansusī” pilsētas koncerts „Vakars Rīgā” notiks 2017. gada 26. maijā no plkst. 19.00 Zunda dārzā, Durbes ielā 2, piedāvājot apmeklētājiem akadēmisko mūziku, laikmetīgo cirka izrādi, kā arī ļoti sievišķīgu pianistu kautiņu ar maskulīniem dzejas starplasījumiem.

Lasīt tālāk

Jaunākie ieraksti