Aicina klausīties “Variācijas dzīves vietas iegādei”!

Aicina klausīties “Variācijas dzīves vietas iegādei”!

Ar lielu klausītāju atsaucību un uzslavām “Lisabonas ģitāru kvartetam” tika atklāts Koncertcikls “Iededz gaismu”. Šonedēļ kvalitatīvas mūzikas cienītāji ir aicināti apmeklēt cikla turpinājumu. Divi izcili pašmāju mūziķi - Lielās mūzikas balvas laureāti čellists Ēriks Kiršfelds un pianiste Herta Hansena sagatavojuši interesantu programmu ar nosaukumu “Variācijas dzīves vietas iegādei”

Koncertā varēs klausīties humora pilnās Leonīda Desjatņikova “Variācijas Dzīves vietas iegādei”. Komponists pats savu jaunradi definējis kā “minimālismu ar cilvēcisku seju”, “banālā pārvērtības” un “konsonanses emancipāciju.” Latvijā Desjatņikovs pazīstams kā Gidona Krēmera atskaņoto skaņdarbu autors un aranžētājs viņa orķerstrim Kremerata Baltica, kā arī autors kora “Kamēr” pasūtītajām kora dziesmām.

Kamermūzikas klasikas cienītājiem būs iespēja baudīt šī žanra šedevrus - Ludviga van Bēthovena Piekto sonāti klavierēm un čellam un Johannesa Brāmsa Sonāti miminorā. Visu papildinās Gundegas Šmites tieši šai koncertprogrammai un šim duetam rakstītais jaundarbs “Šūpuļdziesma”. Šmites darbs tapis, iedvesmojoties no Garsijas Lorkas poētiskās un izzinošās lekcijas “Spāņu šūpuļdziesmas”.

Lielās mūzikas balvas laureāti Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds ir pieredzes bagāti saspēles partneri, kas kopā muzicē jau vairāk nekā desmit gadus. Ē. Kiršfelds ir Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, bijis ilggadējs kamerorķestra “Kremerata Baltica” solists un čellu grupas koncertmeistars. Kā solists bieži uzstājies ar kamerorķestri „Kremerata Baltica”, vairākkārt ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”, profesionālo pūtējorķestri „Rīga” un Liepājas Simfonisko orķestri. Visbiežāk čellists Ēriks Kiršfelds muzicē dažādos kameransambļos. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio.

Vienu no Latvijas izcilākajām koncertmeistarēm Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzika akadēmija asociētā profesore. Bijusi koncertmeistare neskaitāmos meistarkursos un vasaras nometnēs. Piedalījusies koncertos kā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un orķestra „Rīgas kamermūziķi” pianiste. Veikusi ieskaņojumus Latvijas radio. 

Koncertcikls turpināsies 10. decembrī Lielā Dzintara kamerzālē ar Māra Briežkalna kvinteta autorprojektu “Rothko in Jazz”.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja bez maksas. Organizatori lūdz izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam.

Koncertcikls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Valsts SIA „Latvijas koncerti” atbalstu. 

Koncertcikls “Iededz gaismu” 

2016 novembris- decembris

Ziemas sezonas koncertcikls “Iededz gaismu” ar kamermūzikas, un džeza koncertiem notiks Lielā dzintara kamerzālē un Promenade hotel Hika zālē.

Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. 

Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja bez maksas. Lūdzam izvērtēt koncerta piemērotību bērna vecumam.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā. 

Biļešu tirdznicības links - http://www.bilesuparadize.lv/organizers/554

Biļešu cenas no 7-15 EUR

Sestdiena, 12. novembris plkst. 17.00 Promenade Hotel Hika zālē.

PRIMA LUCE - Lisabonas ģitāru kvartets

Piedalās: Lisabonas ģitāru kvartets (Portugāle)

Programmā: portugāļu autoru darbi ģitāru kvartetam.

Lisabonas ģitāru kvartets (Lisbon Guitar Quartet) ir viens no ievērojamākajiem ansambļiem Portugālē. Desmit savas pastāvēšanas gadu vēsturē kvartets muzicējis kopā ar tādiem mūziķiem kā perkusionistu Pedro Karneiro (Pedro Carneiro) un Sinfonietta Lisbon Orchestra. Atskaņots vairāk nekā 60 koncertu. Kvarteta repertuārā ir daudz portugāļu mūsdienu komponistu oriģinālmūzikas. Kompozīcijas, kas veltītas kvartetam, izdotas albumāPrima Luce.

Veidojot savas koncertprogrammas un izvēloties darbus no milzīgā klasiskās mūzikas kompozīciju klāsta, kvartets cenšas īstenot mērķi oriģinālā veidā savienot kvalitāti un savdabīgumu. Arī veidojot sava albuma Prima Luce saturu, mākslinieki sekojuši šim principam un šoreiz izvēlējušies portugāļu mūzikas autoru darbus, kas sacerēti 21. gadsimtā, padarot šo programmu spilgti mūsdienīgu. Koncertā dzirdēsim skaņdarbus, ko radījuši Karloss Marekos (Carlos Marecos), Manuels Duraū (Manuel Durão), Klaudžio Kruzs (Cláudio Cruz), Fransisko Tavaress (Francisco Tavares). Programmā ietvertas arī pašu Lisabonas kvarteta dalībnieku rakstītas kompozīcijas: Andrē Santosa (André Santos) un Žozē Džiaza (José Dias) darbi. 

Sestdiena, 26. novembris plkst. 18.00 Koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē

Variācijas dzīves vietas iegādei

Piedalās: Herta Hansena (klavieres), Ēriks Kiršfelds (Čells)

Programmā: Leonīds Desjatņikovs -“Variācijas dzīves vietas iegādei”; Johannes Brāmss - Sonēte E-moll; Gunega Šmite - jaundarbs; Ludvigs van Bēthovens -Sonāte klavierēm un čellam nr.5 D-dur op. 102

Humora pilnās Leonīda Desjatņikova Variācijas mijas ar pārdomu caurausto Ludviga van Bēthovena Piekto sonāti klavierēm un čellam un vienu no kamermūzikas šedevriem – Johannesa Brāmsa Sonāti miminorā. Un visu papildina Gundegas Šmites tieši šai koncertprogrammai un šim duetam rakstītais jaundarbs. 

Lielās mūzikas balvas laureāti Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds ir pieredzes bagāti saspēles partneri, kas kopā muzicē jau vairāk nekā desmit gadus. 

 

Sestdiena, 10. decembris plkst. 18.00 Koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē

Rothko in Jazz

Piedalās: Māra Briežkalna kvintets (Māris Briežkalns - sitaminstrumenti, Gints Pabērzs - saksofoni, Edvīns Ozols - bass, Viktors Ritovs - taustiņinstrumenti, Raimonds Macats - tasutiņinstrumenti)

Programmā: Lolita Ritmanis,Ēriks Ešenvalds,Arturs Maskats; Rihards Dubra; Pēteris Vasks; Jēkabs Jančevskis; Vilnis Šmīdbergs;Jēkabs Nīmanis; Georgs Pelēcis; Raimonds Pauls

Latvijā tapušajam unikālajam audiovizuālajam projektam Rothko in Jazz iedvesma rasta Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko darbos. Projekts īstenots vairākos posmos un tā pamatā ir mūzikas un mākslas darbu sinerģija. Tā muzikālās tēmas radījuši 10 latviešu komponisti; vēlāk tās aranžējuši Māra Briežkalna kvinteta mākslinieki. Projekta tapšanu atbalstījuši Marka Rotko pēcteči – Keita Rotko Prizela un Kristofers Rotko. Projekta Rothko in Jazz pirmatskaņojums notika 2015. gada 29. aprīlī Kenedija centrā Vašingtonā, ASV. Projekta kopējā noskaņa ir tuva minimālisma un askētisma stilistikai, ko savās gleznās centies radīt pats mākslinieks.

 

Sestdiena, 17. decembris plkst. plkst. 18.00 promenade Hotel Hika zālē.

Gustavs un Alma Māleri. Vakars dziesmās un stāstos.

Piedalās: Gunta Gelgote, Lietuva - soprāns, Steins Skjervolds, Lietuva - baritons, Aija Kuzmane  - Klavieres,  Orests Silabriedis - stāstnieks 

Programmā: Gustava un Almas Māleru darbi.

Vīne uz 20. gadsimta sliekšņa. Daiļava Alma - jauna, kaislīga un valdzinoša sieviete, kura aizrāvusies ar dziesmu komponēšanu, kļūst par tobrīd slavenā diriģenta Gustava Mālera sievu. Viņš uzstāj, ka būs vienīgais skaņradis šajā savienībā... Un kas to zina, vai Alma bijusi atbalsts, rota, apteksne vai mūza komponista - ģēnija Gustava Mālera dzīvē... Šajā koncertprogrammā, kuru caurvīs Oresta Silabrieža stāstījums, šo divu personību domu un gara lidojums izskanēs viņu dziesmās. 

 

Otrdiena, 27. decembris plkst. 18.00 Koncertzāles “Lielais dzintars” kamerzālē

Ziemassvētku dziesmas

Piedalās: vokālā grupa “Putni” (vadītāja Antra Dreģe) un Jekaterina Suvorova (arfa), solistes - Iveta Romancāne, Agnese Urka un Ilona Dzērve – Tālute.

Programmā: Bendžamins Britens, Džons Raters, Jāzeps Vītols, Hokans Sundins, Silvija Silava.

Sirsnīga un apcerīga mūzika, kas šķīsta un pacilā dvēseli, harmoniski ievibrējot cildenākas jūtas ikvienā cilvēkā, lieliski piederas šim laikam. Koncertprogrammā “Ziemassvētku dziesmas” apkopotas gan pašmāju, gan ārzemju autoru skaistākās kompozīcijas, kurās organiski mijiedarbojas sakrālā un folkloras tradīcija, kas Eiropā gadsimtiem ilgi pastāvējušas līdzās.

Koncerta centrā būs divu angļu komponistu – Bendžamina Britena (Benjamin Britten, 1913 – 1976) un Džona Ratera (John Rutter, 1945) – dziesmu cikli sieviešu balsīm un arfai, kas ieguvuši plašu klausītāju atzinību visa pasaulē to unikāli skaistās, virtuozās un kolorītās mūzikas dēļ. Līdztekus Britena un Ratera mūzikai, programmā skanēs arī latviešu kormūzikas klasiķa Jāzepa Vītola (1963 – 1048), zviedru skaņraža Hokana Sundina (Håkan Sundin) īpaši vokālai grupai Putni un Jekaterinai Suvorovai rakstītās “Marijas dziesmas”, kā arī komponistes Silvijas Silavas dziesmas.

 


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti