PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” un Valsts Izglītības attīstības aģentūra slēdz līgumu par Erasmus+ projekta ieviešanu

PIKC “Ventspils Mūzikas vidusskola” un Valsts Izglītības attīstības aģentūra slēdz līgumu par Erasmus+ projekta ieviešanu

Projekta ietvaros Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņi pārstāvēs Latviju Ziemeļvalstu Jauniešu simfoniskajā orķestrī

Trīs klasiskās mūzikas nodaļu audzēkņi dosies uz Zviedriju, kur jaunieši no Somijas, Zviedrijas, Dānijas, Īslandes, Norvēģijas un Latvijas iestudēs vairākas simfoniskās mūzikas programmas starptautiski atzītu diriģentu vadībā.

Mācību prakse notiks nākamās vasaras sākumā Zviedrijā, Lundā. Ziemeļvalstu Jauniešu simfoniskais orķestris notiek katru vasaru kopš 1951 gada. Praktiski katrs Zviedrijas orķestra mākslinieks ir bijis Ziemeļvalsti Jauniešu orķestra dalībnieks. Prakses rīkotājs ir Lundas Kultūras skolas producents Carl-Magnus Trygg, diriģenti - Stefan Solyom un Mika Eichenholz.

Stefan Solyom – zviedru komponists un diriģents, studējis Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā un Sibeliusa akadēmijā Helsinkos. Vinnējis Helsingborgas Simfoniskā orķestra un Sibēliusa diriģentu konkursus. Diriģējis BBC Scottish Symphony Orchestra, vadījis Deutsches Nationaltheater and Staatskapelle Weimar, ir bijis viesdiriģents Norrkopingas Simfoniskajā orķestrī. Šobrīd ir Helsingborgas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs.

Mika Eichenholz - kā diriģents darbojas visā pasaulē. Mika Eichenholz regulāri strādā ar Zviedrijas Radio simfonisko orķestri, Karalisko Filharmonisko orķestri, Zviedrijas kamerorķestri, Hamburgas Simfonisko orķestri, orķestri de Camera de Chile un nesen uzsāka sadarbību ar  Izraēlas Filharmonijas orķestri un Salzburgas Mozarteum orķestri. Mika Eichenholz ir arī populārs operas diriģents  gan Göteborgas Operā kur ir viesdiriģents, gan Kazaņas operas namā.

Ziemeļvalstu Jauniešu simfoniskais orķestris repertuāra izvēlē saviem dalībniekiem atlaides nepiešķir – tiek iestudēti simfoniskās mūzikas šedevri neskatoties uz to grūtības pakāpi. Čaikovskis, Mālers… 2017.gada vasarā, citu skaņdarbu starpā tika iestudēta un atskaņota Hektora Berlioza Symphonie Fantastique.

Pēc prakses noslēguma Malmes Mūzikas akadēmija visiem dalībniekiem piešķirs dokumentāli apstiprinātus 7,5 akadēmiskos punktus.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti