Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris “Origo Summer Stage” sniedza bezmaksas koncertu zem klajas debess

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris “Origo Summer Stage” sniedza bezmaksas koncertu zem klajas debess

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris “Origo Summer Stage” sniedz bezmaksas koncertu zem klajas debess.

7. augustā, plkst. 19:00 jau otro gadu pēc kārtas notika Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts “Origo” laukumā. Koncerts norisinājās pašā Rīgas centrā, vairāk nekā 77 mūziķiem spēlējot zem klajas debess, un to ikviens varēja apmeklēt bez maksas. Koncertā bija baudāmi gan skaņdarbi ansambļa “LNSO Brass” izpildījumā, gan LNSO atskaņota mūzika, ko diriģēja LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Stacijas laukumā koncerts norisinājās divās daļās un notika bez starpbrīža. Pirmajā daļā piedalījās “LNSO Brass” ansamblis ar dzīvīgu un krāsainu programmu no baroka šedevriem līdz mūslaiku kinohitiem, kurus izpildīja lieliskie LNSO mūziķi – trombonisti Kaspars Majors, Artūrs Hrustaļovs un Artūrs Bērziņš, tubists Raivis Māgurs un sitaminstrumentālists Ernests Mediņš. “LNSO Brass” atskaņojumā bija dzirdams Hendeļa “Mūzikas uz ūdens” triumfālais ievads, Monti kvēlais “Čardašs”, Šenklina kaismīgais šansons Chanson d’amour un Marģera Zariņa slavenais fokstrots no mūzikas kinofilmai “Pie bagātās kundzes”.

Savukārt koncerta otrajā daļā uz skatuves redzēja visu apjomīgo Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kas sava mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģenta Andra Pogas vadībā spēlēja Leonarda Bernsteina “Simfoniskās dejas” no mūzikla “Vestsaidas stāsts”. Šis skaņdarbs ir mūzikla populārāko melodiju liesmains, kontrastains, aizraujošs apkopojums – skatuves darba simfoniska kvintesence. LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga saka:

“Tas ir absolūts tīrradnis, pat sava veida zīmols amerikāņu mūziklu klāstā. Tā ir mūzika, kas nenoveco, un man šķiet, ka tā vienlīdz spēcīgi uzrunā un aizrauj visu paaudžu klausītājus arī 21. gadsimtā.”

“Esam pagodināti jau otro reizi aicināt visus klasiskās mūzikas piekritējus un ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi uz kvalitatīvas un daudzveidīgas klasiskās mūzikas koncertu laukumā pie “Origo”. Aizvadītajā gadā Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncerts bija savā ziņā eksperimentāls, apgūstot jaunu koncerta formātu brīvā dabā Rīgas centrā. Pasaulē šādi koncerti ir ierasti – šobrīd šo formātu esam iesākuši aizvien vairāk attīstīt arī Latvijā. LNSO koncerts patiešām sāk kļūt par brīnišķīgu tradīciju, un varam tikai cerēt uz tās turpinājumu – koncertiem sadarbībā ar LNSO arī turpmākajās “Origo Summer Stage” sezonās,”

stāsta Aleksandrs Ņemirovskis, t/c “Origo” vadītājs.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku