SKANI izdod pirmo albumu Blu Ray formātā - Gunta Ābele Magnificello

SKANI izdod pirmo albumu Blu Ray formātā - Gunta Ābele Magnificello

SKANI izdod pirmo albumu Blu Ray formātā - Gunta Ābele Magnificello.

Nacionālā ierakstu kompānija SKANI, 22.maijā laiž klajā Guntas Ābeles solo albumu Magnificello, kurš ir arī pirmais SKANI izdotais ieraksts, kam pievienots Blu Ray formāta disks. Albums ir neparasts ar to, ka tajā ne tikai dzirdamas, bet arīdzan redzamas trīs izcilu komponistu – Pētera Vaska, Zoltāna Kodāja un Gaspāra Kasādo darbu interpretācijas. 

"SKANI šāda veida izdevums ir pirmais un esam priecīgi un lepni par Guntas dinamisko un emocionālo spēli, kā arī skaņu režisora Gustava Ērenpreisa un Moshkanov Films izcilo darbu. Jaunākās tendences un nu jau arī pētījumu dati 1 liecina, ka, lai arī Latvijā kultūras patēriņš kopumā krītas, strauji aug tieši pēc kultūras produktiem digitālajā vidē. Tādēļ vēl jo vairāk gandarījums, ka šis klasiskās mūzikas albums nonāk pie klausītājiem ne tikai tradicionālā CD formātā, bet arī digitālos formātos – kā audio, tā video lejuplāžu un straumēšanas platformās,”

skaidro LMIC direktors un SKANI izpildproducents Egīls Šēfers.
Latvijā albumu atvērt varēs 22. maija prezentācijas koncerta apmeklētāji Rīgas Latviešu biedrības namā, bet plašākam klausītāju lokam 80 pasaules valstīs kā arī digitālās lejupielādes un straumēšanas platformās albums būs pieejams no piektdienas, 24.maija. 

"Čella un čellistu uznāciens XX gadsimtā ir spožs. Gadsimta sākumā Pablo Kasalss no jauna atklāj Johana Sebastiana Baha unikālās solo svītas, tas ir pagrieziens mūzikas vēsturē. Svītu brīnumainais skanējums un meistarīgais skaņuraksts iedvesmojis vai visus jaunlaiku komponistus, kas rakstījuši čellam. Viņu vidū noteikti ir Zoltāns Kodājs, Gaspars Kasado un Pēteris Vasks. Diskā iekļautie opusi mani vienmēr uzrunājuši gan vispārmuzikālā, gan tieši čellistiskā kontekstā. Raksturā un stilā skaņdarbi ir atšķirīgi, taču tos vieno liels iekšējais spēks un kūsājoša enerģija. Neatkarīgi no tapšanas laika, valsts un to sabiedriski politiskajiem apstākļiem idejas dzirksts par darbu čellam solo notvērusi šos trīs komponistus viņu jaunības maksimālismā. Vai tas nav skaisti? Ienirt un atklāt to māksliniecisko dziļumu ir patiess baudījums un izaicinājums. Spēlējot viņu darbus, esmu īsta, atklāta un ļoti laimīga"

stāsta Gunta Ābele.
Čelliste Gunta Ābele ir Latvijas Lielās mūzikas balvas nominante kategorijā Gada jaunais mākslinieks (2013). Kā soliste un kamermūziķe koncertējusi visā Eiropā, piedalījusies ievērojamos starptautiskos mūzikas festivālos – Šlēsvigas-Holšteinas festivālā Hamburgā, Menuhina festivālā Gštādā, Mūsdienu mūzikas festivālā Madridē, Viva Cello Bāzelē. Viņas meistarību pilnveidojusi sadarbība ar pasaules mēroga 1 KULTŪRAS PATĒRIŅA UN LĪDZDALĪBAS IETEKMES PĒTĪJUMS, Latvijas Kultūras akadēmija, Pētījumu centrs SKDS, Biedrība Culturelab, pasūtītājs – LR Kultūras Ministrija, 2018 atskaņotājmākslas personībām Gidonu Krēmeru, Serdžio Acolīni, Žerāru Visu, Fransuā Bendu, Sofiju Gubaiduļinu, Frangizu Alizadē un Pēteri Vasku. Gunta Ābele ir kamerorķestra Camerata Basilea dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja. Pateicoties Pirolo fonda atbalstam, spēlē ungāru vijoļmeistara Bēlas Šepesi instrumentu, kas darināts 1885. gadā Londonā.


SKANI ir vienīgā mūzikas izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu.
Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, SKANI izdotie latviešu mūzikas CD nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālās mūzikas platfromās kā Spotify, iTunes, Amazon Prime un citās. Pērn SKANI albumi sasniedza 150 000 klausītāju lielu auditoriju. SKANI ir Latvijas Mūzikas Informācijas centra zīmols, kas darbojas pateicoties VKKF un Kultūras Ministrijas atbalstam.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku