SKANI izdod leģendārā vijolnieka Valda Zariņa izcilākos ierakstus

SKANI izdod leģendārā vijolnieka Valda Zariņa izcilākos ierakstus.

SKANI izdod leģendārā vijolnieka Valda Zariņa izcilākos ierakstus.

7.jūnijā, pie klausītājiem visā pasaulē nonāk nacionālās ierakstu kompānijas SKANI izdotais albums ar leģendārā latviešu vijolnieka Valda Zariņa izcilākajiem vēsturiskajiem ierakstiem.
Albumā ir apkopotas patiešām nepārspējamas Žana Sibeliusa, Bēlas Bartoka, Gundara Pones un Romualda Kalsona vijoļkoncertu interpretācijas, kuras Valdis Zariņš ieskaņojis kopā ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un diriģentu Vasīliju Sinaiski laikposmā no 1976. līdz pat 1990. gadam. Tie ir gan Latvijas Radio fondu ieraksti, kas līdz šim plašākam klausītāju lokam nav bijuši pieejami, gan arī Rīgas Skaņu ierakstu (bijušās Melodija) studijas ieraksti, kas padomju gados iznāca skaņuplašu formātā. Tagad ieraksti ir digitalizēti un pateicoties SKANI plašajam izplatīšanas tīklam, nonāk pie klausītājiem visā pasaulē. 

“Esmu patiesi laimīgs, ka Jums ir iespēja klausīties izcilā mūziķa Valda Zariņa ierakstus. Daudzus gadus mēs kopā strādājām orķestrī, kur viņš bija koncertmeistars, bet vēl jo svarīgāk, man bija neskaitāmas iespējas pavadīt viņu koncertos kā solistu. Mani nebeidz pārsteigt nedz meistarība ar kādu viņš spēlēja vijoli, nedz viņa mūzikas interpretāciju spēks. Latvija var patiešām lepoties ar mūziķi, kurš apveltīts ar tik īpašu talantu un šie ieraksti ir labākais tā apliecinājums.” -

Vasīlijs Sinaiskis Iedzimta muzikalitāte, pilnskanīgs tonis, izteiksmīgs frāzējums, emocionalitātes un intelekta apvienojums - tā izcilā latviešu vijolnieka Valda Zariņa spēli raksturo mūzikas kritiķi.

„Viņa piesātināto toni ierakstos var atpazīt acumirklī, pat starp simts citiem vijolniekiem. Un šie ieraksti nenoveco,  tie arvien vēl skan svaigi. To noslēpums – dabiskumā un vienkāršībā. Nevis vienkāršotībā, bet vienkāršībā”,

teic čelliste Ligita Zemberga, vijolnieka kolēģe Filharmonijas kamerorķestrī, pēc tam Nacionālajā simfoniskajā orķestrī. Un piebilst:

„Viņš vienmēr prasīja – ieliec daļiņu savas sirds siltuma, lai tā frāze dzīvo, dzied. Ieliec sevi tur iekšā.” 

SKANI ir vienīgā mūzikas izdevniecība Latvijā ar plašu starptautisku izplatītāju tīklu. Pateicoties sadarbībai ar partneriem ASV, Nīderlandē un Lielbritānijā, SKANI izdotie latviešu mūzikas CD nonāk tirdzniecībā 80 pasaules valstīs, kā arī visās digitālās mūzikas platfromās kā Spotify, iTunes, Amazon Prime un citās. Pērn SKANI albumi sasniedza 150 000 klausītāju lielu auditoriju. SKANI ir Latvijas Mūzikas Informācijas centra zīmols, kas darbojas pateicoties VKKF un Kultūras Ministrijas atbalstam.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku