Latvijas Radio bigbends aicina klausītājus dalībai unikālā ierakstā

Latvijas Radio bigbends aicina klausītājus dalībai unikālā ierakstā.

Latvijas Radio bigbends aicina klausītājus dalībai unikālā ierakstā.

Šā gada 29. un 30. janvārī Spīķeru koncertzālē Latvijas Radio bigbends kopā ar "Jersika Records" īstenos sen lolotu sapni – veiks analogu Kārļa Vanaga oriģinālmūzikas ierakstu, kas pēcāk tiks izdots vinila plates formātā.

Lai radītu īpašu atmosfēru, ieraksta procesu ir aicināti izbaudīt apmēram 120 klausītāju, iepriekš piesakoties. Tas gan gala ierakstam un tā skanējumam – gan pašam procesam – piešķirs unikālu noskaņu.

Koncertā tiks ieskaņota Latvijas Radio bigbenda Muzikālā vadītāja Kārļa Vanaga oriģinālmūzika ar nosaukumu "Identitātes". Paša Kārļa vārdiem,

"katrs skaņdarbs šajā programmā ir kā mūzikā izteikts apstāklis, īpašība vai izpausme, kas kā kopums veido identitāti."

Viņš arī piebilst, ka

"izmantojot analogo pieeju, ierakstam tiek piešķirts šai metodei raksturīgais "siltais" skanējums, kā arī tas atspoguļo patieso tā brīža interpretāciju, jo ieskaņojums tiek veikts vienā piegājienā bez rediģēšanas iespējām."

"Jersika Records" dibinātājs Mareks Ameriks uzsver šī notikuma nozīmi:

"Jau iepriekš biju sadarbojies ar bigbenda mūziķiem un loloju ideju par bigbenda ierakstu. Kad uzzināju, ka Kārlis Vanags rada savu oriģinālmūziku, piedāvāju to iemūžināt. Esmu ļoti pagodināts, ka šī nozīmīgā programma tiks ierakstīta tieši "Jersika Records" paspārnē".

Ierakstu koncertos kā viessolisti pieaicināti saksofonists Gints Pabērzs un taustiņinstrumentālists Atis Andersons, kurš spēlēs "Hammond" ērģeles, kas nav tradicionāls bigbendu mūzikas instruments. Ieraksta un koncertu tapšanā piedalās arī skaņu inženieris Mārtiņš Saulespurēns, leģendāro mikrofonu un tehnikas uzņēmuma "Blue Microphones" radītājs un dibinātājs. Viņa tehniku un mikrofonus izmanto tādi pasaulē populāri mūziķi kā Stings, Kristina Agilera, Pink un Bobs Dilans.

Latvijas Radio bigbends ir viens no retajiem kolektīviem, kas regulāri "apdzīvo" Spīķeru koncertzāli, piesaistot tai jaunu publiku – tāpēc arī ieraksta veikšanai izvēlētas šīs mājīgās telpas.

Šis notikums raisījis interesi arī ārvalstīs, piesaistot džeza mūzikas žurnālistu uzmanību Krievijā, Lielbritānijā un Lietuvā. Viņu viesošanos Rīgā atbalsta Latvijas Institūts un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Pieteikties uz ierakstu iespējams, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., pieteikumā norādot savu un personas, ar kuru vēlaties kopā apmeklēt koncertu, vārdu un uzvārdu. Vietu skaits ierobežots.

Latvijas Radio bigbends, dibināts 1966. gadā, ir kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu. Tas klausītājus priecējis muzikālajos projektos gan kopā ar pasaulē atzītām un latviešu zvaigznēm kā piemēram "Grammy" balvu ieguvēju, vokālistu Kurtu Elingu, trompetistu Džeimsu Morisonu, ģitāristu Kurtu Rozenvinkelu, gan arī atskaņojot savu oriģinālmūziku. Latvijas valsts simtgadē ar izpārdotiem koncertiem un stāvovācijām, Latvijas Radio bigbends tika uzņemts prestižajās ASV koncertzālēs: Džona F. Kenedija skatuves mākslas centrā Vašingtonā un Linkolna centrā Ņujorkā. Bigbends nule kā atgriezies no koncertturnejas Francijā, kur kopā ar vadošo franču saksofonistu Pjēru Bertrandu leģendārajā "Cristal Records" studijā Rošforā veikuši ierakstu muzikālajai programmai "Paris 19-29". Latvijas Radio bigbends koncertdarbību realizē VSIA "Latvijas Koncerti" paspārnē.

"Jersika Records" ir neatkarīga džeza un improvizētās mūzikas izdevniecība, ko 2017. gadā Rīgā dibinājis Mareks Ameriks. Gandrīz visi "Jersika Records" ieraksti ir veikti analogi – ierakstīti lentās un iespiesti vinila platēs. Arī digitālo ierakstu pēcapstrādē ir izmantota lente, lai panāktu labāku skanējumu. Analogi veiktie ieraksti notiek profesionālā divu kanālu "Studer" lenšu magnetafonā, mūziķiem spēlējot kopā un skaņu inženierim vienlaikus veicot miksu, bez pēcākiem labojumiem un papildinājumiem.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Roka mesa