Grupa Jauda stāsta par iespaidiem „BILDES 2016” JAUNO GRUPU un “BILŽU” VETERĀNU kopprojektu koncertā

Grupa Jauda stāsta par iespaidiem „BILDES 2016” JAUNO GRUPU un “BILŽU” VETERĀNU kopprojektu koncertā

22. oktobrī Rīgas Kongresu Namā norisinājās kārtējais mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2016” JAUNO GRUPU un “BILŽU” VETERĀNU kopprojektu koncerts, kuru vadīja atraktīvais Andris Freidenfelds. Šogad koncertā piedalījās jaunās grupas no visdažādākajām Latvijas pilsētām un spēlēja divas sevis izvēlētas dziesmas. Saskaņā ar koncerta nolikumu grupām bija jāizpilda viena sava dziesma un viena „BILŽU” veterāna dziesma, kuru bija jāizpilda jaunā aranžijā. Starp „BILŽU” veterāniem bija tādi pašmāju mūzikas grandi kā Adrians Kukuvass, Marts Kristians Kalniņš, Rūta Dūduma, Miks Dukurs un daudzi citi, kuri pieteica jaunās grupas uz lielās Rīgas Kongresu Nama skatuves. 

Kā vieni no festivāla „BILDES 2016” dalībniekiem šogad bija arī grupa JAUDA no Līvāniem, triju puišu sastāvā: Dainis Paeglis (bass), Daniels Levickis (bungas) un Gatis Pastars (ģitāra).

Šoreiz puiši kāpa uz lielās skatuves kopā ar latviešu rokmūzikas leģendu Jāni Bukumu. Par to kā nokļuva līdz festivālam un kādus iespaidus guva – stāsta paši puiši.

Gatis: Neskatoties uz to, ka šādā sastāvā spēlējam salīdzinoši nesen, mums gribējās pamēģināt kaut ko jaunu un gūt lielāku pieredzi savā darbības lauciņā. Puišiem prasīju vai mēs vēlamies piedalīties „Bildēs” – atbilde bija tūlītēja – jā!

Dainis: Mēs arī diezgan ātri saņēmām apstiprinājumu no „Bilžu” vadības, ka esam uzņemti dalībai un tad sākās lielais darba cēliens un sistemātiska gatavošanās.

Daniels: Mums vēl piedāvāja izvēlēties kādu veterānu ar kuru mēs vēlētos uzstāties. Sākumā vēl nevarējām saprast kuru ņemt. Beigās, tos kurus sākumā gribējām, nevienu nedabūjām dažādu apstākļu dēļ.

Gatis: …jā un mēs tā īsti nezinājām ko darīt līdz man piezvanīja Tija (Tijai Auziņa – festivāla organizatore) un saka, ka ir tāds Jānis Bukums un viņš tāds atsaucīgs un sakarīgs vīrs un varbūt varat pamēģināt kopā ar viņu sastrādāties? 

Dainis: Mēs uzreiz fiksi izgājām cauri viņa daiļradei un pirmais iespaids bija „smagais roks”, kas ar mūsu spēlēšanas stilu un manieri liekas grūti savienojams.

Gatis: Un grūtākais bija izdomāt, kuru no viņa dziesmām izpildīt, jo par sevi mums viss bija skaidrs.

Daniels: Laika arī bija maz jau palicis… jo bija dziesma jāizvēlas, jāizveido aranžija…

Dainis: …un tad vēl jāatstrādā materiāls, jo Jānim (Jānis Bukums) nebija nemazākās nojausmas, ko mēs taisām un kā tas skanēs.

Gatis: Mēs paņēmām vienu no viņa jaunākajām dziesmām „Ugunslietus”, kura ir ar tādām smagām ģitāru partijām un spēcīgu vokālu. Un negribējās tā īsti arī būt klišejiskiem un taisīt „kaver-versiju” klasiskā manierē. Mums gribējās būt atšķirīgākiem. 

Dainis: Pirmo reizi mēģinājumā ar Jāni, mēs nospēlējām dziesmu un pirmā reakcija no Jāņa bija: „Kruta! Un kur mēs visā tajā mani iebāzīsim?” (smejas)

Gatis: …tās jau pēc tam bija detaļas, ko kurš kurā vietā ko dara. Mums tās visiem bija ļoti produktīvas stundas, jo mēs ne tikai noslīpējām materiālu, bet arī tīri cilvēcīgā plāksnē parunājāmies ar Jāni un ļoti daudz ko uzzinājām par mūzikas pasaules aizkulisēm.

Daniels: Viņš ir ļoti vienkāršs un uz lietām skatās reāli, bez visādām zvaigžņu slimībām.

Gatis: Tā ir – tāpēc arī uz lielās skatuves kāpjot viss gāja ļoti dabīgi – bija redzams, ka dažām grupām bija tādi neveikli bikluma brīži ar saviem veterāniem, bet mums kaut kā viss aizgāja plūsmā un visi uztraukumi ātri pārgāja. 

Dainis: Mums visiem ļoti palīdzēja Jāņa teiktais pirms uzstāšanās: „Noķeriet kaifu uz skatuves!”

Gatis: Jā, un to arī darījām. Tā bija ļoti vērtīga pieredze un vispār ir ļoti forši, ka tieši Jānis bija mūsu veterāns.

Daniels: Jā, pat tagad skatoties koncerta ierakstu, liekas, ka tu to vēlreiz sevī izdzīvo un esi tur uz skatuves.

Gatis: Pilnīgi piekrītu Danielam, jo „BILDES” nav konkurss, tā ir kā tāda ieejas biļete citā apritē, bet tas paliek jau grupas ziņā, vai šo biļeti izmantot vai izmest. Ja tu jūties uz skatuves labi, cilvēki to redz, turklāt spēlēt Rīgas publikai ir pavisam kas cits, vēl jo vairāk koncertā, kur visa uzmanība ir vērsta uz grupas sniegumu. Tā nav ballīte, kur tu esi tādā fonā un cilvēki atpūšas.

Dainis: Nu un arī citas grupas, neskatoties uz dažādajiem stiliem, bija ļoti gatavojušās un grūti izcelt kādu, kurš būtu slinkojis – visi bija centušies.

Daniels: Mēs vēl atpakaļ ceļā runājām, ka ļoti lielu daļu no koncertā skanējušās mūzikas vajag laist radio ēterā, jo tas, kas skan pašreiz radio rotācijā ir visnotaļ pabriesmīgi.

Gatis: Jā, jo patiesībā ir tik daudz labas mūzikas, par kuru cilvēki vienkārši neko nezina, jo radio to nespēlē kaut kādu mums nesaprotamu iemeslu dēļ.    

Dainis: …nu tad jānāk uz „Bildēm” un jābauda tas viss „dzīvajā”.

Gatis: Tieši tā! Vēl nobeigumā es gribētu grupas vārdā pateik lielu paldies Tijai Auziņai, kas ir „Bilžu” dvēsele, mūsu veterānam un, nu jau draugam, Jānim Bukumam, tāpat mūs draugiem ChaulaTV.lv, Mārim Bartulānam, Inesei Grizānei, Zaigai Šteinai un Nikam Freimanim par skatuves foto un, protams, visiem tiem draugiem un paziņām, kuri apmeklēja koncertu un bija kopā ar mums šajā vakarā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku