Auļi un Tautumeitas izdod jaunu singlu, izziņo albumu un koncertus

Auļi un Tautumeitas izdod jaunu singlu, izziņo albumu un koncertus
Bungu un dūdu grupa „Auļi” un etno mūzikas grupa „Tautumeitas” izveidojuši kopīgu projektu, kura ietvaros vasaras otrajā pusē tiks izdots albums „Lai māsiņa rotājās!”, taču pirmais albuma singls „Manā lopu laidarā” publicēts Līgo svētku priekšvakarā.
Jaunais albums tiks izspēlēts īpaši veidotā, vizuāli iespaidīgā programmā trīs Latvijas pilsētās
26. augustā Latgales vēstniecībā „Gors”
29. septembrī Vidzemes koncertzālē „Cēsis”
13. oktobrī Jelgavas kultūras namā.
 
17 mūziķi uz skatuves izspēlēs un izdziedās cilvēka dzīvē nozīmīgo precību un kāzu posmu. Mūzikas grupu „Auļi” un „Tautumeitas” sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. „Auļu” dūdu un bungu spēcīgais skanējums pārstāv vīrišķo elementu, bet „Tautumeitas” (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku - tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā „Auļi” un „Tautumeitas” meklē saskaņu, viens otru papildinot.
"Auļi” ir Latvijas tautas mūzikas grupa, kas paši sevi dēvē par "dūdu un bungu grupu”. Grupa galvenokārt izpilda instrumentālo mūziku — dažādu latviešu tradicionālo tautas deju un dūdu melodiju aranžējumus, citu Eiropas tautu tradicionālās melodijas, kā arī savus oriģinālos skaņdarbus un tautasdziesmu aranžējumus.
"Tautumeitas" ir etno mūzikas grupa, kurā apvienojušās sešas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu.
Auļi
Kaspars Bārbals - Dūdas
Leanne Barbo - Dūdas
Normunds Vaivads - Dūdas
Māris Jēkabsons - Dūdas
Edgars Kārklis - Dūdas
Gatis Indrēvics - Dūdas
Gatis Valters - Mandolīna
Mārtiņš Miļevskis - Bungas
Kaspars Indrēvics - Bungas
Edgras Krūmiņš - Bungas
Tautumeitas
Asnate Rancāne - Balss, Vijole
Aurēlija Rancāne - Balss, Bungas
Lauma Bērza - Balss, Vijole
Ilona Dzērve - Balss, Akordeons
Laura Arāja - Balss
Laura Liepiņa - Balss
Staņislavs Judins - Bass
Audio ieraksts studija "Lauska", skaņu režisors Kaspars Bārbals

Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti