“Saules festivāls” aicina atpūsties citādi trīs dienu garumā

“Saules festivāls” aicina atpūsties citādi trīs dienu garumā

Jau ceturto reizi no 28. līdz 30. jūlijam atpūtas kompleksā “Ievu līcis” gar kuru rāmi plūst Daugava un saule rotājas simtgadīgo priežu mežu galotnēs notiks “Saules festivāls”. Festivāla būtību raksturo festivāla sauklis - “Atpūties citādi!” Ģimenēm draudzīgajā festivālā ikvienam dalībniekam ir iespēja aktīvi piedalīties svētku veidošanā un baudīšanā, izzinot, kā vairot spēkus sevī, atklājot jaunas nodarbes un piedaloties dažādās radošās darbnīcās un aktivitātēs.

Šogad festivāla programma solās būt daudzveidīga un pārsteigumiem bagāta. Maģiskais saulainais ceļojums iesāksies ar Saules festivāla atklāšanu, kuru vadīs folkloras kopa “Delve” latviskās dzīvesziņas pazinēju Ainas un Gvido Tobju vadībā, kas ar senās mūzikas ritmiem izvedīs mūs cauri attīrošiem Saules vārtiem un atklās katrā jaunu enerģijas dzirksti ar Nakts uguns rituālu.

Abus brīvdienu rītus kopā ar saules pirmajiem stariem modināsim ķermeni mierpilnā un saudzīgā hatha jogā centra ATMA pasniedzēju gādīgajā uzraudzībā, enerģiskās DCH studijas VERVE konceptnodarbībās vai spirgtā solī pa meža takām nūjošanas nodarbībās!

Pa dienu notiks dažādas radošās darbnīcas kā podniecība, kur katrs varēs izmēģināt izveidot sev trauku, kuru varēs arī paņemt uz mājām. Būs arī aromaterapijas nodarbības un lekcija “Socionika un prāts”, kā arī jogas elpošanas meistarklases. Lielas un mazas dāmas varēs apgūt hennas prasmes, pagatavot sev skaistas galvas rotas mākslinieces Ilzes Tigules vadībā un izkustēties dejās, kas atraisa sievisķību. Andžejs Reiters apmācīs pašaizsardzības tehnikās. Vieglo un dziedinošo roku īpašnieks Astitva Ginters iepazīstinās ar “Apzinātā pieskāriena” tehnikām.  Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji varēs uzzināt vairāk par pārgājienu mākslu, izmēģināt savus spēkus klinšu kāpšanas sienā un augstajās virvēs profesionālā alpīnista un dabas mīļa Kaspara Vilka vadībā vai stiprināt muguras muskulatūru funkcionālās stājas treniņos. Pirtnieks Viestura Luka-Indāns no “Saules pirts” pirms aicināšanas Zaķīšu pirtiņā pastāstīs par meditāciju pirtī un sevis nopēršanu, savukārt pirtnieks Ēriks Leimans festivāla laikā novadīs pāris meistarklases, kā labāk siet slotiņas, lai katrs pirms pēršanās varētu sasiet sev slotiņas, ieliekot tajās vislabāks domas. Turklāt, ja būs vēlēšanās festivāla dalībnieki varēs piedalīties pavāra organizētajā «Garšas skolā», kurā viņš dalīsies ar saviem amata noslēpumiem praksē. Arī šogad būs iespēja izbaudīt vēdisko ugunsrituālu.  Neizpaliks arī sarunas un dziesmas pie ugunskura, sauļošanās, peldēšanās un daudzas citas atrakcijas.

Piektdienas vakarā izmēģinam arī ko pavisam jaunu – improvizāciju. Piektdienas vakaru iesildīs ar smiekliem un jautrību aizrautīgie improvizatori – Martins Bitans un Emīls Mednis, neaizmirstot mūs visus arī izglītot par dažādām improvizācijas teātra tehnikām.  Pēc improvizācijas sirsnīgumu un harmoniju mūsu ausīm un dvēseliskumu mūsu sirdīm sniegs Valdis Valters ar īpaši sagatavotu koncertu.

Sestdienas vakarā plūdīs ugunīgāki ritmi - afro dejas bungu pavadībā. Noslēguma mākslinieks ir noslēpumā vīts.

Svētdien visi kopā satīsim šos saulainos mirkļus vienā kamoliņā, lai pietiek rudens un ziemas drēgnajiem vakariem tas saules lādiņš, kas tiks uzņemts Saules festivālā ar dziesmu un saulainu noslēgumu.

Plašāka programma: www.saulesfestivals.lv

“Esam gandarīti, kā no mazas idejas kopā ar draugiem esam izveidojuši skaistu pasākumu – "Saules festivālu, kurā tiekamies jau ceturto gadu kopā ar draugiem, draugu draugiem un arvien vairāk cilvēkiem, kurus interesē atpūsties citādāk un radoši pavadīt laiku ar sev tuvajiem un mīļajiem. Arī šogad tiksimies Daugavas ieskautajā viesu namā “Ievu līcis”, kas atrodas Ķeguma novada, Tomes pagastā. Šogad esam bagātinājuši festivāla programmu ar dažādām nodarbībām un radošām darbnīcām, kā ik gadu īpaši domājuši arī par ģimenēm, jo vēlamies lai festivāls ir pieejams un draudzīgs ģimenēm ar maziem bērniem. Vecākiem būs iespēja atstāt mazās atvasītes bērnu stūrītī pieredzējušu auklīšu uzraudzībā, lai varētu izbaudīt radošās aktivitātes ar nedalītu uzmanību. Protams, ļoti domājām par vakara programmām, uz kurām pēc pagājušā gada pieredzes ierodas ļaudis no malu malām.  Priecājamies, ka pirmajā vakarā festivāla apmeklētāji iepazīsies un izbaudīs latvisko dzīvesziņu ar senlatviešu rituāliem un pusnakts uguns rituālu folkloras kopas “Delve” vadībā,” stāsta un aicina uz festivālu “Saules festivāla” organizators Viesturs Luka-Indāns.

Saulainākos festivāla mirkļus tvers fotogrāfs, viens no festivāla organizatoriem, Mārtiņš Plūme, kura fotogrāfijas un video sildīs baltos ziemas vakaros un dienās, kad sirdī pietrūks saules.

Lai pilnīgāk izjustu svētku atmosfēru, lūdzu skatīt video no 2016. gada “Saules festivāla”:

Šie ir svētki ar veģetāro virtuvi un bez apreibinošām vielām. Sievietēm un mazuļiem ir iespēja nakšņot viesu namā vai treileros, kas iepriekš ir jāpiesaka. Pārējie dalībnieki tiek aicināti ņemt savas teltis, hamukus un guļammaisus, lai izbaudītu miljons zvaigžņu viesnīcas priekšrocības. 

Plašāka informācija: www.saulesfestivals.lv


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti