Mūzikas namā "Daile" notiks postfolkloras grupas "Rikši" Rīgas lielkoncerts "Sieju sovu".

Mūzikas namā "Daile" notiks postfolkloras grupas "Rikši" Rīgas lielkoncerts "Sieju sovu".
Šī gada 16. septembrī (sestdienā) plkst. 18:00 Rīgā, Mūzikas namā "Daile" notiks postfolkloras grupas "Rikši" Rīgas lielkoncerts "Sieju sovu".
Latgales jauniešu postfolkloras grupa "Rikši" visvairāk dzirdēta dažādos tradicionālās mūzikas notikumos, gadskārtu ieražu svinībās un danču vakaros viscaur Latvijai, kā arī ārzemēs. "Sieju sovu" ir grupas 2.albums. Šīs programmas 3 lielkoncerti 2016. gadā aizvadīti Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors", savukārt tagad pienācis laiks lielkoncertam Rīgā.

Latgales jauniešu postfolkloras grupa „Rikši” patiesībā ir radusies Rīgā. Toreiz, pirms gandrīz 7 gadiem, Rīgas folkklubā notika grupas pirmais koncerts, kā arī vairākas nākamās spēlēšānas. Arī tālākie ceļi ik pa brīdim ir saistījušies ar galvaspilsētu – dažādos koncertos un danču vakaros gan festivālā „Gaviles”, gan Līgo naktī Dzegužkalnā, tāpat arī Iļģuciemā, Ziemeļblāzmā, Mežaparkā utt. Tagad ir pienācis laiks Rīgas lielkoncertam – „Rikši” ar programmu „Sieju sovu” uzstāsies mūzikas namā „Daile”.

„Taida jau ir tei tautysdzīsme. Vīna, bet kotram sova...” tādi vārdi lasāmi grupas otrā albuma „Sieju sovu” pieteikumā. Tie ir meklējumi, un tas ir ceļš. Laiks, kad „Rikši” meklē jaunu skanējumu vijoles, akordeona, ģitāras, basģitāras, bubina un 5 balsu kopumam, kā arī citu skatījumu uz tradicionālās mūzikas mantojumu. Talkā nāk Rēzeknes Kultūras nama folkloras kopas „Rūta” sievas, no kurām ievākts plašs Rēzeknes pusē dziedāto dziesmu pūrs, no tām atlasītas „Rikšiem” mīļākās un izveidotas savas aranžijas. Blīvplatē jūtams duālisms – ierastais grupas skanējums mijas ar jaunu, jautrība mijas ar dziļdomīgām atkāpēm. Gluži tāpat kā albuma nosaukums – katrs pats var izvēlēties, par ko īsti ir „Sieju sovu”. Vai domāti jauni mezgli tradicionālajā mūzikā, vai arī jauni graudi postfolkloras laukā. Taču tam visam cauri zibsnī Latgales jauniešu patiesais un nerimstošais enerģijas sprādziens.

Disks „Sieju sovu” dzima 2016. gada janvārī. Aizvadīti 3 programmas lielkoncerti Latgales vēstniecībā „Gors”, un beidzot ir pienācis laiks lielkoncertam Rīgā. 16.septembra vakarā būs dzirdamas gan vecās, labās „Rikšu” dziesmas, gan otrajā albumā atrodamās, kā arī mazāk dzirdētas dziesmas un jaunumi. Nenoliedzami šī sestdiena mūzikas namā „Daile” tiks aizvadīta latgaliskā jautrības, pārdomu un pozitīvas enerģijas zīmē.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku