"Auļi" un "Tautumeitas" piedāvā noklausīties dziesmu "Aulejas klezmers"

"Auļi" un "Tautumeitas" piedāvā noklausīties dziesmu "Aulejas klezmers"

Sestdien Latgales vēstniecībā "Gors" aizvadīts bungu un dūdu grupas "Auļi" un etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts. Gatavojoties sestdienas koncertam, abu grupu apvienība piedāvāja iepazīties ar vēl vienu jaunā albuma "Lai māsiņa rotājās!" dziesmu – "Aulejas klezmers", kurā savijusies latgaliešu un ebreju tautas mūzika.

Dūdu un bungu grupa "Auļi" un etno mūzikas grupa "Tautumeitas" apvienojušās kopīgā projektā, lai radītu krāšņu un unikālu mūzikas programmu "Lai māsiņa rotājās!", kurā, 17 mūziķiem kāpjot uz skatuves, tiek izspēlēts un izdziedāts cilvēka dzīvē nozīmīgais precību un kāzu posms. Mūzikas grupu "Auļi" un "Tautumeitas" sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. "Auļu" dūdu un bungu spēcīgais skanējums visnotaļ pārstāv vīrišķo elementu, bet "Tautumeitas" (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku - tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā "Auļi" un "Tautumeitas" meklē saskaņu, viens otru papildinot.

"Aulejas klezmers" ir skaņdarbs, kurā savijusies Aulejas (Latgale) vokālā daudzbalsība un Austrumeiropas ebreju tautas mūzikas tradīcija. Savulaik dziesmu, studiju vajadzībām pētot Aulejas dziedātāju repertuāru, atrada "Tautumeitu" vadītāja Asnate Rancāne. Dziesma Aulejas sievu repertuārā esot bijusi viena no vismazāk dziedātajām, bet topošajai etnomuzikoloģei ļoti iepatikusies, pieliekot savu aranžiju, dziedāta kopā ar "Tautumeitām", bet nu ir viena no "Lai māsiņa rotājās!" stāstiem.

Grupu "Tautumeitas" Latgales vēstniecības "Gors" apmeklētāji jau iepazinuši gan caur latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks", gan apbalvojumu "Laiks Ziedonim", bet "Auļiem" sestdien gaidāmais koncerts bija pirmā uzstāšanās koncertzālē.

Koncerts Rēzeknē bija pirmais no apvienības trīs koncertu rudens sērijas Latvijas koncertvietās – 29. septembrī koncertprogramma "Lai māsiņa rotājās!" izskanēs Vidzemes koncertzālē "Cēsis", bet 13. oktobrī Jelgavas kultūras namā.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku