Muzikālā apvienība „Kanisaifa” gatavojas sava pirmā albuma „Atdzīvinot vēju” izdošanai un pavasara koncertiem

Muzikālā apvienība „Kanisaifa” gatavojas sava pirmā albuma „Atdzīvinot vēju” izdošanai un pavasara koncertiem

Muzikālā apvienība „Kanisaifa” gatavojas sava pirmā albuma „Atdzīvinot vēju” izdošanai un pavasara koncertiem.

Jau pavisam drīz klajā nāks muzikālās apvienības „Kanisaifa” pirmais skaņu ierakstu albums „Atdzīvinot vēju”. Tas tiks prezentēts koncertā 16.maijā VEF Kultūras pilī. Vēl „Kanisaifas” uzstāšanos varēs dzirdēt arī vakara koncertā – 24.maijā Kalnciema kvartālā.
Kā stāsta grupas dalībnieki, šis CD ir laipns aicinājums klausītājam atgriezties pie dabas, apzināties savas saknes, tādējādi arī atgriežoties pie sevis.

"Šajās desmit oriģinālkompozīcijās ir ieliktas sajūtas par saikni ar sākotnējo radošo spēku un visumu. Tā kā šī saikne ir caurvijusi visas pirmatnējo tautu kultūras, bet reti kura to ir saglabājusi līdz mūsdienām, šis albums atspoguļo "Kanisaifas” meklējumus pēc šīs saiknes apkārt visai pasaulei, izceļojot visus kontinentus un sajūtot pasaules kolektīvo apziņu caur dažādiem tradicionālajiem mūzikas instrumentiem un to radīto skaņu vibrācijām. Šis albums klausītājam ir ielūgums brīnišķīgā ceļojumā, caur "Kanisaifas” skaņu portālu, pašam savā sajūtu pasaulē,”

stāsta grupas dalībniece Agnese Uzule, piebilstot:

"Albuma ierakstā dzirdama arī persiešu tradicionālās mūzikas multiinstrumentālista Hamidreza Rahbaralam virtuozā daf (tradicionāls persiešu sitaminstruments) spēle un dziedājums.” 

Apvienība „Kanisaifa” ir izveidojusies Nila Īles mūzikas studijas radošajā vidē, transformējoties no grupas „Afroambient” – pirmās etnoperkusiju grupas Latvijā, kas darbojās kopš 2001.gada. Augot un attīstoties, grupa ir paplašinājusi savus radošos apvāršņus, ritmam atstājot būtisku vietu kopīgajā skanējumā. Kopā ar grupas radošo tēvu Nilu Īli muzicē Agnese Uzule (vokāls, pūšamie instrumenti, perkusijas), Maija Sējāne Īle (vokāls, vargāns, perkusijas), Jānis Tumpelis (ģitāra), Roberts Brants (basģitāra), Alvis Zembergs (didžeridū, perkusijas), Fabiass Nils Īle (metalofons, perkusijas), Edgars Jansons (perkusijas), Einārs Latiševs (perkusijas).
Kā uzsver grupas dalībnieki, īpaši jāizceļ albuma prezentācijas koncerts, ka 16.maijā notiks VEF Kultūras pilī. Par līdz šim neredzētu scenogrāfisku izpildījumumu rūpēsies nopelniem bagātākais mūsdienu tēlnieks Kārlis Īle, kurš Latvijas vārdu pasaulē nes ar neskaitāmām izcīnītām uzvarām pasaules skulptūru festivālos, zelta medaļās pārvēršot savas ledus, sniega, granīta, bronzas, koka un uguns skulptūras. Turpinot savu sadarbību ar Nilu Īli, mākslinieks nojauks robežas starp iespējamo un neiespējamo, paplašinot „Kanisaifas” muzikālās vibrācijas scenogrāfiskajā telpā. Par uzvedumu gaismu partitūru rūpēsies „Kanisaifas” domubiedrs un gaismu mākslinieks Reinis Smiltenis.
Pasaules mūzikas apvienība „Kanisaifa” ir radoša platforma draugiem un domubiedriem, kurus vieno meklējumi pēc brīvības, spēka un dzīves esences. Analogus atrodot mūzikas dimensijā, lielāka skaidrība ieviešas arī ikdienas dzīvē. Šo meklējumu rezultātā ir materializējies apvienības pirmais CD „Atdzīvinot vēju”. 

„Šobrīd „Kanisaifas” mūziku raksturo ceļojums cauri visas pasaules tautu tradicionālo mūzikas instrumentu skanējumam, īpašu uzmanību pievēršot baltu kultūras mantojumam. Domājot par nākotnes muzikālo materiālu, padomā ir idejas vairākos virzienos, kas turpinātu kalpot grupas kopīgajai vīzijai,”

pauž grupas pārstāvji.
Jaunais CD „Atdzīvinot vēju” ir ierakstīts skaņu inženiera Aivara Vaišļas studijā. Albuma noformējumā izmantots fragments no mākslinieces Baibas Rēderes gleznas “Brīnums”, bet Kanisaifas albuma maketu grafiskajā plaknē sakārtojusi Agnese Uzule. Albums tapis ar izdevēja NABA MUSIC/ MELO RECORDS atbalstu.
Vasaras sezonā iecerēts brīvdabas koncerts, kurā šis muzikālais materiāls izskanēs vispiemērotākajā – dabiskajā vidē.
Sekojiet informācijai: www.kanisaifa.com.
Biļetes uz koncertu VEF Kultūras pilī var iegādāties „Biļešu Paradīzes” tīklā!


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Sabiles vīna svētki CanZone Minhauzens