Skanīga dāvana Latvijai simtgadē

Skanīga dāvana Latvijai simtgadē

Skanīga dāvana Latvijai simtgadē.

Dziedāšana latvietim allaž bijusi svarīga. Dziesma to pavadījusi gan priekos, gan bēdās. Dziesma dziedāta ejot darba soli vai atpūtā pēc labi paveikta darba.
Arī Lielbritānijas pilsētā Mansfield dzīvojošie latvieši ir draugos ar dziesmu, kur savu desmito sezonu iedziedājusi Latviešu folkloras kopa “Novadi”.
Šai rudenī, godinot Latvijas simtgadi un paša ansambļa desmito kopdziedāšanas gadu, folkloras kopa “Novadi” laidusi klajā savu pirmo studijas albumu “Austi, Saulīt, rītā agri”. Albuma oficiālais izplatītājs ir mūzikas kompānija “Gailītis G”, un tas pieejams visās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā, vai pie folkloras kopas “Novadi”.
Albumā iekļautas ansambļa dalībnieku mīļākās latviešu tautasdziesmas, kuras viņiem visciešāk rada saikni ar Latviju. Programmā arī iekļautas vairākas ansambļa vadītāja Helmuta Feldmaņa dziesmas, kurām īpaši zīmīgas latviešu tautas mūzikas intonācijas.
Ar albuma tituldziesmu “Austi, Saulīt, rītā agri” folkloras kopa piedalījās akcijā “Gadsimta garākā Līgodziesma 2017”. Šī dziesma arī izskanējusi LTV ēterā un tai veidotas vairākas deju horeogrāfijas.
Kopa Mansfieldā darbojas jau desmito sezonu un savas pastāvēšanas laikā aktīvi iesaistījusies latviskās kultūrvides stiprināšanā Lielbritānijā. Kopa rīkojusi sezonas noslēguma koncertus, kā arī pulcējusi tautiešus vienkopus uz gadskārtu ieražu svētkiem.
Folkloras kopa “Novadi” arī aizsākusi jaunu tradīciju, rīkojot Lielbritānijas latviešu folkloras kopu saietus Mansfieldā.
Ansambļa dalībnieki uzsver, ka dziedāšana ansamblī ne vien dod pozitīvu lādiņu un garīgu piepildījumu, bet arī palīdz saglabāt saikni ar Latviju un stiprināt savu etnisko piederību.
Folkloras kopas “Novadi” albums “Austi, Saulīt, rītā agri” izdots ar pašas folkloras kopas dalībnieku finansiālu atbalstu. Kopas dalībnieki ir gandarīti par Latvijai sarūpēto dāvanu un paveikto darbu.

“Mēs ticam, ka šīs dziesmas priecēs tautiešus ne vien Lielbritānijā un citur diasporā, bet arī Latvijā”, saka 

kopas dalībnieki.
Ansambļa vadītājs H. Feldmanis ir pateicīgs ik vienam, kurš darbojies ansamblī visos tā pastavēšanas gados.

“Augstu novērtēju katra dalībnieka devumu latviskās kultūrvides stiprināšanā gan mūsu pilsētā Mansfieldā, gan citur Lielbritānijā”,

atzīst kopas vadītājs. Īpašs gandarījums kopas vadītājam ir par paveikto darbu studijā un kopīgi sarūpēto dāvanu Latvijai tās simtgadē.
Lai Latviju grezno skanīga dziesmu rota arī nākamajās simtgadēs.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku