Grupa ElektroFolk laiž klajā singlu „Apinītis”

Grupa ElektroFolk laiž klajā singlu „Apinītis”

Grupa ElektroFolk laiž klajā singlu „Apinītis”.

Grupa ElektroFolk laiž klajā vasarīgu singlu “Apinītis”, kas lieliski ieskandina tuvojošos Līgo svētkus. Alus tēmu jau senos laikos ir apdziedājuši ne tikai latvieši, bet arī citas tautas. Iedvesmojoties no Knuta Skujenieka poļu tautasdziesmas atdzejojuma, radās šī jaunā dziesma latviešu un īru tautas mūzikas noskaņās, kas ieskicē ElektroFolk skanējumu, kurā paralēli latviešu tautas mūzikai ieskanās arī citu tautu folkmūzikas elementi.
Knuts Skujenieks par poļu tautasdziesmu tekstiem un dziesmām ir teicis:

”Tās prasās dejojamas. Viegli savelkas kopā atsevišķi vārdi, viegli pārstatās uzsvars. Jāizdeg, jāizplēn, jāpaķer uz zoba, jāatriebjas, jāpasmejas par sevi - tam visam jānotiek tepat un tūlīt.” 

Šo īpašo poļu tautasdziesmas tekstu ElektroFolk ģitārists Reinis Briģis ir ietērpis dejiskā melodijā, kuru tā vien prasās izdziedāt un izdejot pie vasaras ugunskuriem vai zaļās pļavās.

Grupa ElektroFolk plašu atpazīstamību ieguva 2015. gadā, piedaloties konkursā „Supernova” ar dziesmu „Sundance”, kura ierindojās 3.vietā. 2015. gadā grupa ElektroFolk Mūzikas ierakstu kompāniju Mikrofona Gada balvā saņēma “Zelta Mikrofonu” par labāko tautas vai pasaules mūzikas albumu “Elektro". 2016. gada 15. februārī grupa ElektroFolk laida klajā otro mūzikas albumu „Raiba Govs”. 2017. gadā ElektroFolk tika nominēti Gada balvai „Zelta Mikrofons” nominācijā „Labākais koncertieraksts”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

kindergarten Vasaras festivāls rokfestivāls