23.jūnijā Anglijā, Vestjorkšīrā noritēs tradicionālais Baltijas festivāls - LĪGO JĀŅI

23.jūnijā Anglijā, Vestjorkšīrā noritēs tradicionālais Baltijas festivāls -  LĪGO JĀŅI

„Viena saule, tas pats mēness”, mūsu dziesmu pūrā no BALTIJAS līdz ZIEMEĻJŪRAI ! Ar šādu devīzi, 23.jūnijā Anglijā, Vestjorkšīrā noritēs tradicionālais Baltijas festivāls - LĪGO JĀŅI

Jāņos mēs jūtamies, kā dabas bērni, kad Dievs, daba un cilvēki saplūst vienā veselumā. Būt saskaņā ar dabu un tās ritmiem, tā ir augstākā no mūsu senču gudrībām. Jāņa vakarā - saules un auglības svētkos - daba katram no mums piedāvā uzņemt vienreizēju pilnbrieda enerģiju, kādu var gūt tikai vienu reizi gadā - vasaras saulgriežos (kad ir visīsākā gada nakts un visgarākā gada diena).

Jautājums, vai esam gatavi šo enerģiju saņemt: dziedot, dancojot, Jāņa sieru sienot, alu darinot, jāņuzāles lasot, savu mājvietu pušķojot, vainagus pinot, uguni dedzinot, Jāni godinot. 

Vai mūsos ir šī līdzdarbošanās vēlme, sekot dabas norisēm, kā viens gadalaiks nomaina otru? Uz šiem un citiem jautājumiem Līgo dienā atbildēs dziesmās un rotaļās Iveta un Vidvuds Medeņi.

Programma solās būt ļoti daudzpusīga- visām gaumēm un dažādiem dvēseles noskaņojumiem. Festivālā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra ansablis „Drama”, kura repertuārā ir gan līgo dziesmas, gan arī dziesmas no dažādām teātra izrādēm.

Uz Angliju dosies arī tādas populāri mākslinieki un grupas kā „Bruģis”, „Tranzīts”, “Green Light”, Ivo Fomins.

Ieplānots arī  latviešu deju ansambļa priekšnesumi.

Par svētku programmu rūpēsies Nacionālā teātra režisors Valdis Lūriņš, kas arī pats vadīs pasākumu.

Būs dažādas spēles, atrakcijas un konkursi, kā piemēram tiks izspēlētas divas zaļās krūzes skatītāju uzmanības pārbaudē. 

Festivāla apmeklētāji varēs piedalīties īpašā zīmējumu konkursā „Papardes Zieds”, vēl iecerētas arī sporta spēles.

Sīkāka informācija - http://bit.ly/balticfestival2017


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti