Jau septīto reizi festivālā „VIA BALTICA” satiksies izcilākie Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki

Jau septīto reizi festivālā „VIA BALTICA” satiksies izcilākie Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki

Augusta mēnesī, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, jau septīto reizi notiks festivāls „VIA BALTICA”, kurā satiksies izcilākie Baltijas valstu mūziķi un mākslinieki. Festivāls katru gadu pulcē vairākus tūkstošus plašu auditoriju koncertos, izstādēs un citos kultūras pasākumos.

Igauniju festivālā šogad pārstāvēs vīru vokālā grupa “Hortus musicus” un Andress Mustonens. Koncerts notiks 23. augustā plkst. 19.00 Promenade Hotel Hika zālē.

Hortus Musicus specializācija ir senā mūzika, kas aptver laika posmu no 8. - 15. gadsimtam Eiropā - Gregoriskie dziedājumi, vidusslaiku liturģiskās himnas, renesanses mūzika. Savā vairāk kā 40 gadu pastāvēšanas vēsturē mūziķi apguvuši arī Indiešu rāgu, arābu mugāmu un izraēļu tempļa dziedājumus, kā arī savā repertuārā iekļauj atsevišķus 20.gs. autorus kā Arvo Pertu, kurš daudz komponējis tieši šim slavenajam Igauņu kolektīvam.

Grupas izveidotājs, diriģents un mākslinieciskais vadītājs Andress Mustonens ir ne tikai senās mūzikas speciālists, bet arī profesionāls vijolnieks un diriģents. Viņš regulāri uzstājas kopā ar Eiropas un Krievijas orķestriem, Latvijā diriģējis gan Liepājas Simfonisko orķestri gan kamerorķestri Sinfonietta Rīga.

Kopš dibināšanas 1972. gada, grupa Hortus Musicus koncertējusi visā pasaulē, prestižākajos mūzikas festivālos, piemēram, Utrehtas festivālā, Malmes baroka festivālā, Lufthansas baroka festivālā Londonā, Skotijas Senās mūzikas festivālā Glāzgovā, Lokenhauzas festivālā Austrijā, Kumo kamermūzikas festivālā Somijā, Dāvida Oistraha festivālā un daudzos citos.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv cenas no EUR 15. Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja ir bez maksas. Festivāls notiek ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Atklāšanas koncertu atbalsta “Romas dārzs”. Plašāka informācija par festivālu „Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv

PROGRAMMA 2017

Izstāde “CEĻŠ”

10. augusts – 3. septembris, galerijā “Romas dārzs” un Liepājas muzejā. Ieeja bez maksas.

Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstāde apvieno dažādu paaudžu autorus ar atšķirīgiem izteiksmes veidiem un dažādām pieredzēm. Baltijas ceļa tēma ir atspoguļota dažādos mākslas žanros, kuros mākslinieki izgaismo svarīgo izvēles brīvību - būt par mākslinieku.Tā ir brīvība lauzt stereotipus, brīvība izteikties, brīvība būt pašam, būt patiesam.

Izstāde “Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai”

4. augusts – 15. septembris, Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”. Ieeja bez maksas.

Izstādes dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai.

Elza Rozentāle un grupa “Bur mani”

Piektdiena, 18. augusts, Romas dārzā plkst. 19.00

Piedalās: Eleza Rozentāle (balss), Kaspars Kurdeko (perkusijas), Toms Poišs (kontrabass) un Kaspars Vizulis (ģitāra). „Bur mani” mūzika veiksmīgi apvieno latviešu tautasdziesmas ar džezu un populāro mūziku, nepazaudējot dziļi meditatīvo un spēcīgo enerģiju no latviešu tradīciju saknēm.

Tautas dziesma jaunās skaņās

Sestdiena, 19. augusts, Kuldīgas Mākslas namā plkst. 15.00;  

Piedalās: Piano Voice Beat (Gļebs Beļajevs - klavieres, Pāvels Račiks - kahons, Madare Ivane - soprāns) Programmā: latviešu tautas dziesmas mūsdienīgā etno manierē grupas darlībnieku un Platona Buravicka aranžējumos.

Skaņu pilis

Sestdiena, 19. augusts, Kuldīgas Mūzikas skolā plkst. 18.00; Svētdiena, 20. augusts, “Promenade Hotel” Hika zālē plkst 19.00

Piedalās: Gunta Gelgote (Lietuva, Latvija, soprāns,), Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas (Lietuva, flauta), Aija Kuzmane (Latvija, klavieres) Programmā: Pirmatskaņojumi - Mārtiņa Viļuma, Lauras Gustovskas, Onutes Narbutaites jaundarbi, Georga Pelēča cikls “Par mīlestību”

Skaņu pilis 2

Otrdiena, 22. augusts, Rudbāržu muižas Varoņu zālē plkst. 19.00;

Piedalās: Gunta Gelgote (LV-LT, soprāns), Giedrjus Gelgots (Giedrius Gelgotas, LT, flauta) Programmā: Kaijas Sāriaho, Mārtiņa Viļuma, Lauras Gustovskas, Onutes Narbutaites un Johana Sebastiana Baha darbi. Trešdiena,

Savējie sapratīs

23. augusts, Radošajā telpā “Ideju bode” plkst. 17.00

Savējie sapratīs rež. Kristians Luhaers, Mareks Bērents, Igors Linga, 52′, Latvija, 2016 Padomju Savienība ilgu laiku centās apkarot rokmūziku kā „pūstošā kapitālisma degradācijas augli un imperiālistu radītu ieroci, lai diskreditētu Padomju valsts sabiedrisko iekārtu”. Apbrīnojamā tā laika rokmūzika spēja uzrunāt savu auditoriju „caur puķēm”, iekodējot protestu pret pastāvošo kārtību dziesmu tekstos. Tieši rokmūziķi veicināja nacionālās pašapziņas atdzimšanu un vienotības garu. Šī dokumentālā filma būs par 60. – 80. gadu latviešu rokmūziķiem, kas spītējot cenzūrai un aizliegumiem atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības. Tajā laikā izvēlēties rokmūziķa likteni bija kas līdzīgs kā kļūt par disidentu – drosmīgs lēmums!

Hortus Musicus

Trešdiena, 23. augusts, “Promenade Hotel” Hika zālē plkst 19.00 

Piedalās: Senās mūzikas grupa “Hortus musicus” un Andress Mustonens (Igaunija) Leģendārās grupas Hortus Musicus specializācija ir senā mūzika, kas aptver laika posmu no 8. - 15. gadsimtam Eiropā - Gregoriskie dziedājumi, vidusslaiku liturģiskās himnas, renesanses mūzika. Mūziķi apguvuši arī Indiešu rāgu, arābu mugāmu un izraēļu tempļa dziedājumus, kā arī savā repertuārā iekļauj atsevišķus 20.gs. autorus kā Arvo Pertu, kurš daudz komponējis tieši slavenajam Igauņu kolektīvam. Koncertā Liepājā skanēs spožākie renesanses laika darbi un baroka mūzikas pērles, kā arī Perta, Gijas Kančeli un citu mūsdienu autoru veltījumi šim satāvam.

Degošais

Cetrutdien, 24. augusts, Radošajā telpā “Ideju bode” plkst. 17.30

Degošais rež. Jānis Putniņš, 55′, Latvija, 2016 Latvijas Universitātes matemātikas students Iļja (Elijahu) Ripss 20 gadu vecumā Rīgas centrā mēģināja sadedzināties. Tas bija protests pret Padomju okupāciju Čehoslovākijā. Nu jau vairāk nekā 40 gadus Ripss dzīvo Izraēlā un tiek uzskatīts par vienu no ievērojamākajiem un oriģinālākajiem matemātiķiem pasaulē. Tomēr arī zinātniskajā darbā viņš robežas nepazīst. Ripsa centieni atšifrēt Svētajos Rakstos apslēptus vēstījumus turpina šķelt gan zinātnisko, gan reliģisko sabiedrību.

Senekas diena

Cetrutdien, 24. augusts, Radošajā telpā “Ideju bode” plkst. 19.00  

Senekas diena, rež. Kristijonas Vildžiūnas, 105’, Latvija/Lietuva/Igaunija, 2016 Ir 1989. gads – pēdējais padomju ēras gads Viļņā. Trīs 18-gadīgi draugi nodibina Senekas brālību. Par viņu moto kļūst frāze “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā”. Mīlas trijstūris izjauc brālību laikā, kad visa tauta saliedējas un sadodas rokās, izveidojot Baltijas ceļu. Pēc divdesmit pieciem gadiem galvenais varonis, kurš dzīvo šķietami veiksmīgu dzīvi, ir vīlies sevī. Viņš aptver, ka pats ir nodevis Senekas brālības ideju, kas reiz nozīmēja tiekšanos pēc piepildītas dzīves, un ir kļuvis par vienaldzīgu savas dzīves vērotāju. Viņš ir spiests atvērt savas pagātnes Pandoras lādi.

SENĀS UGUNS NAKTS ar Raimondu Tigulu

Sestdiena, 26. augusts, Liepājas pludmale pie Pieminekļa bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem plkst. 21.00; Koncerts ir bez maksas.  

Piedalās: Raimonds Tiguls Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Uzzini vairāk: www.viacultura.lv Skolēniem, studentiem, skolotājiem, pensionāriem un invalīdiem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot sēdvietu, ieeja maksas pasākumos ir par brīvu. Lūdzam izvērtēt pasākuma piemērotību bērna vecumam.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku