Notiks IV starptautiskais Austrumu kultūras un mūzikas festivāls RUMI FEST

Notiks IV starptautiskais Austrumu kultūras un mūzikas festivāls RUMI FEST

IV starptautiskais Austrumu kultūras un mūzikas festivāls "RUMI FEST" notiks Rīgā no 20017. gada 29. septembra līdz 1. oktobrim.

Festivālu "RUMI FEST" iedvesmo izcilā persiešu senatnes dzejnieka Džalāluddīna Rūmī daiļrade un ģēnijs, ko vienlīdz godā gan Austrumos, gan Rietumos. Festivāla mērķis – iepazīstināt viesus ar Austrumu zemju mūziku un kultūru uz spilgtu un talantīgu Rietumu mūziķu un dziedātāju fona.

Šogad festivālā uzstāsies virtuozi no Irānas – grupa "TANEEN-O-TAN ENSEMBLE", dziedātājs, komponists un turku folkloras pētnieks Latifs Bolats, kā arī Latvijā un tālu aiz tās robežām popularitāti guvušais latviešu dziedātājs, komponists, rakstnieks un dzejnieks Igo. Kopā ar Igo uzstāsies pazīstamie izpildītājmākslinieki Aivars Hermanis (akustistkā ģitāra), Raimonds Macats (čells, taustiņinstumenti), Juris Kristons (taustiņinstrumenti), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti). Apmeklējot festivāla koncertus, ir iespēja ne tikai baudīt brīnišķīgu mūziku un dziesmas, bet arī iepazīt Rietumu klausītājiem neierastu mūzikas instrumentu skanējumu, tādu kā kamanča, setāra, tanburs, nejs, dafs, duduks, bālama. Festivāla ietvaros būs iespēja redzēt Semas ceremoniju – senu virpuļojošo dervīšu griešanās rituālu.

Aicinām visus interesentus apmeklēt koncertus, kas notiks Rīgas Latviešu biedrības namā un kultūras pilī "Ziemeļblāzma".

30. septembrī pirmajiem 20 koncerta apmeklētājiem piemiņas dāvanas.

1. oktobrī koncerta laikā tiks izlozēta tūrisma aģentūras "NOVATOURS"* dāvanu karte.

Papildu informācija: www.rumifest.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku