Jersika Records atvēršanas svētkos tiks prezentētas divas jaunas skaņuplates

Jersika Records atvēršanas svētkos tiks prezentētas divas jaunas skaņuplates

Sestdien, 7. oktobrī, Jersikas ielas vinila dienas ietvaros tiks prezentēta mūzikas ierakstu kompānija Jersika Records, kā arī divas pirmās kompānijas izdotās skaņu plates - The Gerhard Ornig / Toms Rudzinskis Quartet albums “Locomotion!” un Staņislava Judina un Asnātes Rancānes albums “OP.2”.  Jersika Records ir džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas izdevniecība, kuras ieraksti tiek izdoti tikai vinila skaņuplašu formātā, kā arī publicēti visos mūzikas straumēšanas servisos. Jersika Records ir daļa no Mango Vinyl Press, kas nākamajā gadā plāno uzsākt vinila plašu ražošanu Latvijā.  

Pirmā skaņuplate, kas izdota Jersika Records Analogue sērijā, ir The Gerhard Ornig / Toms Rudzinskis Quartet albums “Locomotion!”. Trompetists Gerhard Ornig, saksafonists Toms Rudzinsks kopā ar bundzinieku Andri Buiķi un kontrabasistu Pat Cleaver radījuši oriģinālu un laikmetīgu džeza mūziku. Kvarteta skanējums ir tradīcijās balstīts, moderns, dinamisks un enerģisks. Ieraksts veikts analogi, uz lentas, mūziķiem spēlējot kopā vienā telpā, kas ir īpaši akustiski projecēta un ierīkota studijā LokoMotiv Room.

Otrā skaņuplate, kas izdota Jersika Records Digital sērijā, ir Staņislava Judina un Asnātes Rancānes albums “OP.2”, kas patīkami pārsteidz ar laikmetīgu folkloras interpretāciju ambientā, eksperimentālā un meditatīvā mūzikā. Ieraksta skanējumu raksturo spēcīgs dziedājums un novatoriska pieeja kontrabasa spēlē, kas atklāj šī instrumenta plašās iespējas.

Jersikas ielas vinila diena risināsies visas dienas garumā, no plkst. 10.00 notiks skaņuplašu tirdziņš, kurā piedalīsies pašmāju kolekcionāri, tirgotāji un vinila entuziasti, dodot iespēju ikvienam redzēt, dzirdēt un iegādāties visdažādāko žanru un vecumu skaņuplates, atskaņotājus un citus ar vinilu saistītus aksesuārus. Pasākuma ietvaros notks džeza vēsturnieka Indriķa Veitnera lekcija “Latvijas džeza ieskaņojumi vinilā”, bet ar džeza perfomanci uzstāsies Kaspara Kurdeko projekts “KlusiKlusi”.

Papildus informācija: Mareks Ameriks, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis 29147697.

Jersikas ielas vinila diena norisināsies Rīgā, Jersikas ielā 21 no plkst. 10.00.

Pasākuma detalizēta programma atrodama: https://www.facebook.com/events/1881809645167638/


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku