Latvijā pirmajam džeza festivālam – Saulkrasti Jazz Festival aprit 20!

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā – Saulkrasti Jazz Festival svin savu 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Baltijas, Eiropas, Āfrikas un Amerikas, bet festivāla galvenais viesis šogad ir virtuozais afro džeza ģitārists Džimmijs Dludlu (Jimmy Dludlu) no Mozambikas.

Lasīt tālāk
Beāte Zviedre piedāvā koncertprogrammu "Džezs dzied Aspaziju"

Ceturtdien, 25.maijā, pulksten 18.00 džeza vokāliste Beāte Zviedre kopā ar Svenu Vilsonu, Edgaru Cīruli, Kristapu Lubovu, Paulu Ķierpu un Jāni Rubiku bez maksas sniegs koncertprogrammu „Džezs dzied Aspaziju” Latvijas Nacionālā teātra Jaunajā zālē. 

Lasīt tālāk
Festivāls "Saulkrasti Jazz" svinēs 20.jubileju

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā "Saulkrasti Jazz" svinēs 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda", par godu "Saulkrasti Jazz Festival" apaļajai jubilejai, uz skatuves pulcēs labākos no labākajiem džeza mūzikas māksliniekiem.

Lasīt tālāk
Mailza Deivisa saksofonista Rika Margicas koncerts Rīgā

Paškeviča džeza klubā uzstāsies leģendārā Mailza Deivisa saksofonists Riks Margica

Lasīt tālāk
Grupa “Very Cool People” piedāvā videoklipu singlam “Conde de Pimientos”

Pašmāju džezfanka grupa “Very Cool People” piedāvā sava jaunā albuma “Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas” otro singlu un tā videoklipu “Conde de Pimientos” (“Papriku pavēlnieks”). 

Lasīt tālāk
Saksofonists Toms Rudzinskis aicina uz koncertiem ar somu džeza zvaigzni Verneri Pohjola

Pohjola-Rudzinskis kvinteta koncertu sērija apvienos izcilu mūziķu sastāvu no Latvijas, Igaunijas, ASV un Somijas, pirmais koncerts - 3. maijā “Teātra bārā”, noslēdzot Rudzinska vadīto džeza koncertu un jam sesiju trešo sezonu.

Lasīt tālāk
Pirmoreiz Latvijas džeza vēsturē: pašmāju džeza stends lielākajā Eiropas gadatirgū Brēmenē

Jau šonedēļ Latvijas džeza mūziķi un žanra cienītāji var priecāties ne tikai par 9 pilsētās notiekošo UNESCO Starptautisko Džeza dienu, bet arī pirmreizēju notikumu Latvijas džeza vēsturē: lielākajā Eiropas džeza gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē, Vācijā, no 27. līdz 30. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends, ko sagatavojis Latvijas Mūzikas informācijas centrs sadarbībā ar Wise Music Society.

Lasīt tālāk
“Very Cool People” koncertā prezentēs jaunu albumu

Viena no labākajām Latvijas un arī Baltijas džezfanka grupām “Very Cool People” 30. aprīlī bezmaksas koncertā “Rīga TV24” studijā, Blaumaņa ielā 24, prezentēs savu jauno albumu “Heya Some Kind Of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas”.

Lasīt tālāk
Rihards Lībietis Orchestra albuma “Live In Concert” atvēršanas svētki 18.maijā Kaņepes Kultūras Centrā

Akustiskās miera mūzikas kvintets Rihards Lībietis Orchestra ar prieku laiž klajā savu otro albumu - dzīvo koncertierakstu Live in Concert, un aicina uz albuma prezentācijas mini-koncertu un satikšanos Kaņepes Kultūras centrā 18.maijā. Albumā fiksēts grupas gada jubilejas koncerts, kas noritēja Ģertrūdes ielas teātrī 2016.gada 11.septembrī. 

Lasīt tālāk
20 notikumi 9 pilsētās: Notiks 4. Starptautiskās Džeza dienas Latvijā

18. aprīlī džeza bārā-restorānā Trompete risinājās Džeza dienai veltītā preses konference, kuras laikā tika publiskota šī gada svētku programma. 20 notikumi Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Tukumā, Cēsīs, Ungurmuižā, Jūrmalā, Siguldā un Londonā — svētki 4 dienu garumā arī šogad ir gaidāmi diezgan vērienīgi.

Lasīt tālāk
Rīgas Saksofonu kvartets aicina uz 25 gadu jubilejas koncertu

Rīgas Saksofonu kvartets (RSK) ielūdz klausītājus uz savas 25. dzimšanas dienas koncertu otrdien, 25. aprīlī plkst. 18.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē. Jubilejas koncertā kopā ar kvartetu muzicēs gadu gaitā iegūtie skatuves draugi un arī bijušie kvarteta dalībnieki, atskaņojot rūpīgi atlasītu svētku programmu, tostarp īpašu Kārļa Lāča jaundarba atskaņojumu!

Lasīt tālāk
Deniss Paškevičs ieskandinās džeza klubu Vecrīgā

Viens no zināmākajiem Latvijas džezmeņiem – saksofonists Deniss Paškevičs – ar pasākumiem 28. un 29. aprīlī ieskandinās viņa vārdā nodēvētu džeza klubu Vecrīgā, kas oficiāli tiks atvērts 19. un 20. maijā līdz ar saksofonu festivāla “Jazz Room” otro sesiju. Klubs sauksies “Pashkevich Jazz Club” un atradīsies Palasta ielā 10.

Lasīt tālāk
Latvijas 1. rokkafejnīcā uzstāsies igauņu blūzmenis Andres Roots un Jānis Vanadziņš

Latvijas 1. rokkafejnīca Mārstaļu ielas Reiterna namā turpina pasākumu sēriju “Džeza un blūza svētdienas” jeb “Jazz and Blues at Rock Cafe” un 30. aprīlī tur uzstāsies labākais igauņu blūza ģitārists Andres Roots kopā ar bundzinieku Raul Terep, kā arī pašmāju blūza leģenda Jānis Vanadziņš ar grupu “Baltā klints”.

Lasīt tālāk
Latvijas mūziķi viesojas džeza festivālā Uzbekistānā

Aija Vītoliņa un akustisko ģitāru trio "AG 3’o", kurā apvienojušies Kaspars Zemītis, Mārcis Auziņš un Aivars Hermanis, nupat atgriezušies no Uzbekistānas, kur UNESCO džeza festivāla ietvaros sniedza koncertus un piedalījās meistarklasēs Taškentā, Buhārā un Samarkandā. Vietējā publika Latvijas mūziķus pavadīja ar stāvovācijām.

Lasīt tālāk
“Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls 2017” norisināsies trīs dienas, piedāvājot koncertus Rīgā, Limbažos un Umurgā

“Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls 2017” šogad norisināsies no 29.jūnija līdz 1.jūlijam, triju dienu garumā piedāvājot koncertus Rīgā, Limbažos un, protams,  festivāla galvenajā norises vietā – Umurgā. Koncertos uzstāsies ne tikai profesionāļi no Latvijas, bet arī viesi – mūziķu apvienības no Zviedrijas un Čehijas. Atgādināsim, ka festivāls notiks jau sesto reizi.

Lasīt tālāk

Jaunākie ieraksti