Festivāls "Saulkrasti Jazz" svinēs 20.jubileju

Festivāls "Saulkrasti Jazz" svinēs 20.jubileju

Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā "Saulkrasti Jazz" svinēs 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos, atpūtas kompleksā "Minhauzena Unda", par godu "Saulkrasti Jazz Festival" apaļajai jubilejai, uz skatuves pulcēs labākos no labākajiem džeza mūzikas māksliniekiem.

Festivālā būs pārstāvēta Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija, Krievija, Zviedrija, Vācija, Austrija, Kotdivuāra, Mozambika un džeza mūzikas dzimtene ASV. Visas nedēļas garumā skatītājiem būs iespēja dzirdēt džeza mūziku izcilā instrumentālā un vokālā izpildījumā.

Šis ir gads, kad festivāla ietvaros norisināsies arī bundzinieku konkurss "Baltic Drummer’s League", kurā tiks noskaidrots labākais un prasmīgākais jaunais bundzinieks Baltijā.

Kā svarīgāko no saviem mērķiem "Saulkrasti Jazz Festival" vienmēr ir uzsvēris jauno mūziķu izglītošanu. Tādēļ arī šajā gadā festivālā neizpaliek meistarklases, kuras vadīs pieredzējuši džeza mūzikas mākslinieki, mūzikas akadēmiju pasniedzēji un pasaulē pazīstamās poļu fusion grupas “Walk Away” mūziķi.

Festivāla galvenais viesis šogad būs no Mozambikas – Džimijs Dludlu ar grupu, kurš tiek uzskatīts par pasaulē slavenāko afrodžeza ģitārspēles virtuozu, taču jāpiemin arī tādi mākslinieki kā:

  • Sharon Clark (ASV)
  • Antons Gorbunovs (Krievija)
  • LSD Trio (Zviedrija)
  • Cecile Verny un Jelgavas Big Band (Vācija, Latvija)
  • Matilda Leko feat. Blue Circle (Vācija)
  • Walk Away (Polija)
  • The Ditties (Lietuva) un citi.

Īpašs solās būt arī "Saulkrasti Jazz Festival" atklāšanas vakars, kur pirmo reizi, uz vienas skatuves, vienā vakarā būs dzirdami visu trīs Baltijas valstu (Latvijas, Lietuvas un Igaunijas) mūzikas akadēmiju džeza nodaļu absolventu diplomdarbi.

Sīkāka informācija par "Saulkrasti Jazz Festival 2017" 20 gadu jubilejas koncertprogrammu un piedāvātajām meistarklasēm ir pieejama festivāla mājaslapā www.saulkrastijazz.lv.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti