Eiropas līmeņa džezs Latvijā - Kārļa Auziņa kvartets koncertēs Rīgā

Eiropas līmeņa džezs Latvijā - Kārļa Auziņa kvartets koncertēs Rīgā

12.oktobrī pirmo reizi Latvijā koncertēs latviešu saksofonista Kārļa Auziņa kvartets, koncerts “Skaņu gleznas" notiks mūzikas nama “Daile” organizēto džeza vakaru ietvaros.

Biļetes uz koncertu jau var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.

Kārļa Auziņa kvartets ir muzikāli spēcīgu un līdzīgi domājošu mūziķu apvienība, kuru mūzika ir par brīvību, savstarpēju uzticēšanos un dvēseli. Šo muzikālo savienību veido četru dažādu kultūru pārstāvji - latviešu, poļu, zviedru un norvēģu. Kvartets izveidojies Dānijā, kur visi mūziķi dzīvo. Gan kvartetā, gan katrs indivudiāli, mūziķi ir dažādu prestižu džeza konkursu laureāti, kritiķu atzīti mūziķi Eiropā un pasaulē.

“Esmu patīkami satraukts, jo savu sastāvu uz Latviju vedu pirmo reizi un koncertus Latvijā vienmēr uztveru ar lielāku atbildību nekā uzstājoties kur citur Eiropā. Šobrīd ar kvartetu strādājam pie jaunas programmas, kas mūs ieved citā, no iepriekšējās atšķirīgā, dimensijā, kas mums caur mūziku jāizpēta,” par gaidāmo koncertu saka Kārlis Auziņš.

Kvarteta muzikālo identitāti veido skaņu gleznas un kompozīcijas, kas kalpo kā sākumpunkts improvizētam ceļojumam, kur galvenais uzsvars tiek likts uz saspēli un savstarpēju mijiedarbību. Šie elementi veido bagātīgu muzikālo pieredzi, kur abstrakcija satiekās ar melodijām, meditatīvs miers un vienkāršība darbojas kopā ar enerģētiskām pasāžām un virtuozitati.

Šis sastāvs izpilda Kārļa oriģinālkompozīcijas, kas ietekmējušās no Eiropas un Amerikas džeza tradīcijām, latviešu un citu zemju folkmūzikas un 20., 21. gs. klasiskās mūzikas.

Kārļa Auziņa kvarteta albums “Images in Regard of The Central Reference System” ieguvis kritiķu atzinību daudzviet eiropā, šogad tika nominēts arī mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons” divās nominācijās, mūzikas kritiķis Jānis Žilde albumu ierindoja 25 labāko 2016.gadā Latvijā izdoto mūzikas ierakstu vidū. Koncertā “Skaņu gleznas” skanēs gan kompozīcijas no šī albuma, gan jauni darbi, kas radušies pavisam nesen.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku