Izziņota 5. Starptautiskās Džeza dienas Latvijā programma!

Izziņota 5. Starptautiskās Džeza dienas Latvijā programma!

Izziņota 5. Starptautiskās Džeza dienas Latvijā programma!

Aprīlī džezu svinām jau piekto gadu pēc kārtas: izziņota pilna Starptautiskās Džeza dienas svētku programma.

Ar bigbendu mūziku, ārzemju džezmeņiem un jaunām mākslinieku sadarbībām uzmanības centrā: Wise Music Society izziņo šī gada pilnu Starptautiskās Džeza dienas Latvijā programmu. Lielo dienu, ko visā pasaulē pēc UNESCO iniciatīvas svin kopš 2011. gada, mūsmājās cildināsim jau piekto reizi, un tās ietvaros varēs apmeklēt vairākus koncertus Rīgā, Ventspilī, Ungurmuižā, Kandavā un Daugavpilī.

Tā kā šī gada jubileja sakrīt ar Latvijas 100 gadu jubilejas svinībām, viens no galvenajiem pasākumiem ir Zirgu ielas koncertzālē notiekošais Nacionālo Bruņoto spēku bigbenda koncerts Tautasdziesma, pirms kura dzirdēsim džeza pianista Ata Andersona solo programmu. Šogad Latvijas Džeza dienā uzstāsies vairāki ārzemju mākslinieki, svētkos piedaloties ar savu programmu vai sadarbībā ar latviešu džezmeņiem:

● Lietuvas-Krievijas- Latvijas kvartets Remi Rancys vadībā (28.04. Pashkevich Jazz Club);
● Spānijas-ASV saksofoniste Berta Moreno (28.04. Ventspils Kultūras centrā);
● Duets Dreed (28.04. Džeza bārā-restorānā Trompetē);
● Franču-lietuviešu sadarbības rezultāts Mezcal Jazz Unit ar Petras un Dominykas Vyšniauskas (29.04. Pashkevich Jazz Club);
● Lietuvas-Latvijas Dominykas Vyšniauskas vadītais bends (30.04. Džeza bārā-restorānā Trompetē);
● ASV kontrabasists Rob Duguay (30.04. kopā ar Krista Saržanta kvintetu Pashkevich Jazz Club), kuram sekos arī oficiālais pasākuma jam session;
● Franču saksofonists Fred Hormain (30.04. kopā ar FunCoolio vinotēkā Fiesta).

Neizpaliks arī pasākuma neatņemama izglītojošā daļa: 28. aprīlī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notiks vienotā JVLMA un RDKS bigbenda koncerts, bet 30. aprīlī Pashkevich Jazz Club varēs dzirdēt trīs katram džezmenim un džeza interesentam noderīgas praktiskās lekcijas.

Džeza diena tiks ieskandināta jau 27. aprīlī Pasažieru vilcienā Rīga — Jelgava — Rīga, kurā varēs aizceļot kopā ar džeza duetu ArKa; nākamajā dienā duets sniegs pilnu koncertu Annas Dārzā. 1. maijā svētki noslēgsies ar Klausies.Слушай.Listen debijas albuma prezentāciju Teātra bārā. Rīgai un Ventspilij šogad svinībās pievienosies arī Ungurmuiža ar Krista Saržanta kvintetu, Kandava ar NBS bigbendu un Daugavpils ar PPIO Daugava un Rūtu Dūdumu.

Pilna pasākumu programma un mākslinieku apraksti pieejami www.jazzday.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku