16. un 19. maijā Pashkevich Jazz Club svinēs gada jubileju ar vērienīgiem koncertiem un jam session vakariem

16. un 19. maijā Pashkevich Jazz Club svinēs gada jubileju ar vērienīgiem koncertiem un jam session vakariem

16. un 19. maijā Pashkevich Jazz Club svinēs gada jubileju ar vērienīgiem koncertiem un jam session vakariem.

Precīzi pirms gada kādā no Vecrīgas ielām durvis vēra džeza klubs. Vieta, kurā gada laikā vairāk nekā 300 pasākumos ir spēlējuši gan latviešu džeza lielmeistari, gan viesi no tuvajām un tālajām valstīm, ieskaitot Rick Margitza, Seamus Blake, Sebastian Studnitzky, Julie Silvera, Kenneth Dahl Knudsen, IRIAO, “Esperanto” grupas dalībniekus un vairākus citus, 16. un 19. maijā Pashkevich Jazz Club svinēs gada jubileju, pulcējot uz skatuves daudzus mūziķus uz kopīgu saspēli un svinēšanu.

Tā kā neatņemamā džeza žanra sastāvdaļa ir jam session, improvizētā saspēle starp džeza mūziķiem, abos vakaros “džems” kļūs par pasākuma fokusu. Trešdien, 16. maijā, jam session piedalīsies The Baron Jam Session no Lietuvas, džezroka grupa Phlox no Igaunijas, un visu trīs Baltijas valstu saspēlē ir aicināts līdzdarboties ikviens mūziķis, bet to vadīs pašmāju saksofonists Toms Rudzinskis; savukārt klausītāji tiks pie prieka vērot, kā māksla rodas tieši tajā vietā un mirklī. Koncerta sākums plkst. 20.00, ieejas maksa — 7 eiro.

19. maijā koncertu uzsāks viens no kluba īpašniekiem Ņikita Bratus (klavieres), Andris Grunte (kontrabass) un Artis Orubs (bungas), kā arī viesi no Lietuvas Martin Majorov (ģitāra) un Leonardas Pilkauskas (saksofons). Otrajā pasākuma daļā šiem māksliniekiem uz kopīgu spēlēšanu un svinēšanu apsolījuši pievienoties daudzi mūziķi, kas klubam bijuši nozīmīgi šī gada laikā: Laimis Rācenājs, Indriķis Veitners, Gints Žilinskis, Jānis Vanadziņš, Vilnis Kundrāts, Vlad Zelkin, Evilena Protektore, Rūta Dūduma, Diāna Pīrāgs, Atis Andersons, Krists Saržants, Toms Mikāls, Artjoms Sarvi, Kārlis Mangulsons, Leonards Vīksne un daudzi citi. Pasākumu vadīs Raitis Zapackis. Klubs vers durvis vaļā plkst. 20.00, cienājot viesus ar gardu dzērienu, un pilns ar muzikāliem pārsteigumiem pasākums sāksies plkst. 21.00. Ieejas maksa klausītājiem — 12 eiro.

Pashkevich Jazz Club mājo īstena džeza atmosfēra: te ir augsta skatuve, laba skaņa un lieli logi ar skatu uz šaurajām vecpilsētas ielām. Bārā tiek sajaukti gardi kokteiļi, pasniegta laba kafija un dzērieni jebkurai gaumei, bet kluba virtuve piedāvā plašu Eiropas un nacionālās virtuves ēdienu klāstu. Te ik vakaru skan dažādas džeza variācijas vadošo Latvijas un ārzemju mūziķu izpildījumā, kā arī klubs regulāri pieņem uz skatuves Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Doma kora skolas studentus ar koncertiem un koncerteksāmeniem, īpaši uzsverot lielu džeza izglītības nozīmi katra mūziķa dzīvē. Pashkevich Jazz Club — vieta, kurā visādu žanru mūziķus vieno džezs: te uzstājas Leonida Agutina grupas dalībnieki, LRK Trio, Vladimirs Galaktionovs, Šīmuss Bleiks, Sebastians Studņickis, Kenets Dals Knudsens, Džulija Silvera, skan Pamīras un gruzīņu etnodžezs, gospelkoris, klasiskais blūzs, portugāļu fadu, spāņu flamenko, svings, hard bops, diksilends, souls, dzīvespriecīgs fanks un daudz kas cits.

Par dzimšanas dienas svinībām un citiem pasākumiem, kas klubā risinās katru vakaru, vairāk var uzzināt Facebook lapā www.fb.com/pashkevichjazzclub/


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku