“Pashkevich Jazz Club” ar vērienu atzīmēja pirmo dzimšanas dienu

“Pashkevich Jazz Club” ar vērienu atzīmēja pirmo dzimšanas dienu

“Pashkevich Jazz Club” ar vērienu atzīmēja pirmo dzimšanas dienu.

Apritējis jau gads kopš durivs vēra “Pashkevich Jazz Club”, kas atrodas Vecrīgā, Palasta ielā 10, un šim notikumam par godu ieplānoja vērienīgu programmu 19. maijā.
Koncertu pulksten 21.00 uzsāka viens no kluba līdzīpašniekiem, taustiņinstrumentālists Ņikita Bratuss, kuram pievienojās kontrabasists Andris Grunte un bundzinieks Artis Orubs, kā arī viesi no Lietuvas – ģitārists Martins Majorovs un saksofonists Leonards Pilkausks. Otrajā daļā viņiem pievienojās kluba koncertgadā tur ik pa laikam muzicējušie mākslinieki: dziedātājs Laimis Rācenājs, saksofonists Indriķis Veitners, taustiņinstrumentālisti Gints Žilinskis, Atis Andersons, Artjoms Sarvi, Krists Saržants un Toms Mikāls, ģitārists Jānis Vanadziņš, saksofonists un taustiņinstrumentālists Vilnis Kundrāts, bundzinieki Vlads Zelkins un Leonards Vīksne, dziedātājas Evilena Protektore, Rūta Dūduma un Diāna Pīrāgs, dziedātājs Kārlis Mangulsons un vēl citi. Šāds mūziķu sastāvs, protams, nodrošināja visīstāko jam session atmosfēru, kā jau tas džeza klubā pienākas.
Ieeja bija no pulksten 20.00 un dzimšanas dienas viesi tika cienāti ar tā saukto welcome drink jeb viesmīlības dzērienu.
Gada laikā “Pashkevich Jazz Club” notikuši vairāk kā 300 pasākumi, kuros uzstājušās gan pašmāju leģendas, gan ārzemju zvaigznes, ieskaitot amerikāņu saksofonistu Rick Margitza, britu/amerikāņu saksofonistu Seamus Blake, vācu trompetistu un taustiņinstrumentālistu Sebastian Studnitzky, amerikāņu dziedātāju Julie Silvera un dāņu basistu Kenneth Dahl Knudsen.
“Pashkevich Jazz Club” var uzskatīt par pirmo īsto džeza klubu Latvijā ar augstu, speciāli izbūvētu skatuvi, labu apskaņojumu, lieliem logiem, kas paver skatu uz vecpilsētu, protams, arī bāru, kurā nekas netrūkst, un īsta restorāna cienīgu virtuvi. Džezs dzīvā izpildījumā klubā skan gandrīz katru vakaru, ļaujot uzstāties arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Rīgas Doma kora skolas džeza nodaļu studentiem. Turklāt džezs tiek uztverts kā plašs mūzikas žanrs, kurā iekļaujas dažādi stili no svinga un blūza līdz etnodžezam un fankam.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku