Džeza trio "Auziņš- Čudars- Arutyunyan" izdod debijas albumu "Baltic"

Džeza trio "Auziņš- Čudars- Arutyunyan" izdod debijas albumu "Baltic"

Džeza trio "Auziņš- Čudars- Arutyunyan" izdod debijas albumu "Baltic".

Laikmetīgās džeza mūzikas trio no Rīgas "Auziņš - Čudars - Arutyunyan" laiž klajā debijas albumu "Baltic". Tas pieejams grupas "Bandcamp" lapā.

Visi trīs, būdami pieredzējuši mūziķi džeza jomā, tiecas veidot skaņu pasauli, kas stāv pāri žanriem, par pamatu izmantojot enerģiju, emocijas un iztēli rosinošas idejas un konceptus.

Lai gan kolektīvā brīvā improvizācija ir svarīgs trio daiļrades elements, puišu interese par klasiskās mūzikas kompozīciju sniedz grupas improvizācijām labi konstruētus rāmjus spontanitātei un rotaļīgai saspēlei. Lai gan liela uzmanība tiek pievērsta skaņas radīšanai izmantojot nekonvencionālās tehnikas jeb extended techniques un elektronikas, visi trīs, būdami latvieši, nāk no bagātas kormūzikas tradīcijas, tādējādi grupas daiļrade vienmēr saglabā melodiskumu un ir cieši saistīta ar cilvēka balsi.

Grupas dalībnieki:

  • Kārlis Auziņš - saksofons,
  • Matīss Čudars - ģitāra,
  • Ivars Arutjunjans - bungas.

Albums "Baltic" sastāv no Kārļa Auziņa un Matīsa Čudara kompozīcijām, kā arī tajā dzirdama grupas interpretācija par komponistes Karlas Blej (Carla Bley) skaņdarbu "Donkey".

Lai gan grupas mūzika ir instrumentāla, albumā arī iekļauts skaņdarbs, kurā tiek lasīts Aivara Neibarta dzejolis "Ceļš".

Noklausies!

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku