“Origo Summer Stage” šonedēļ: džeza, roka un pasaules mūzikas koncerti

“Origo Summer Stage” šonedēļ: džeza, roka un pasaules mūzikas koncerti

“Origo Summer Stage” šonedēļ: džeza, roka un pasaules mūzikas koncerti.

Šajā nedēļā gaidāmi divi “Origo Summer Stage” koncerti, kuros skanēs gan džezs un roks, gan ieskanēsies pasaules mūzikas notis. Trešdien, 25. jūlijā uz skatuves kāps vinila dīdžejs, kas pārstāv džeza radio XO FM, un koncerta laikā veidos unikālu un aizraujošu saspēli ar mūziķiem – džeza instrumentālistiem. Savukārt piektdien, 27. jūlijā notiks grupas “ATOM” koncerts, kurā būs baudāma arī rock-fusion mūzika, ieskanoties pat kādam indie, psychedelic un pasaules mūzikas elementam.
Šonedēļ skatītājus priecēs mākslinieki, kas uz “Origo Summer Stage” skatuves kāps pirmoreiz. Trešdienas koncertā būs baudāma muzikāla saspēle gan pašiem mūziķiem, gan vēl nedzirdēts koncepts arī skatītājiem un klausītājiem Origo laukumā. Pagājušā gada novembrī savu darbību uzsācis radio XO FM, pārraidot džeza mūziku visā Latvijā, un trešdienas koncertā notiks radio vinila dīdžeja saspēle ar džeza mūziķiem. Tā sevī ietver arī daļu improvizācijas un tādējādi – vēl jo aizraujošāku klausīšanos. Toties 27. jūlijā uzstāsies grupa “ATOM”, kas dibināta šogad un spēlē rock-fusion stilā. 

Viņu muzikālajā skanējumā saklausāmi arī pasaules mūzikas, indie, jazz un pat psychedelic elementi.
25. jūlijā no plkst. 17:00 līdz 20:00 “Origo Summer Stage” notiks unikāls pasākums – radio XO FM vinila dīdžeja saspēle ar džeza instrumentālistiem. XO FM atskaņo gan džeza mūzikas pērles, gan leģendārus pasaules hitus, kā arī slavenākās un spilgtākās popa, roka un džeza skaņdarbu kaverversijas.
27. jūlijā no plkst. 17:00 līdz 19:00 norisināsies grupas “ATOM” koncerts. “ATOM” sastāvā piedalās četri mūziķi: solists, ģitārists un komponists no Panamas Čārlijs Vaskess (Charlie Vasquez), grupas producents Ainārs Majors (basģitāra), Miķelis Dzenuška (ksilofons / sintezators) un Toms Kagainis (bungas). “ATOM” bundzinieks Toms Kagainis mūzikā darbojas jau vismaz astoņus gadus, aktīvi koncertējot gan Latvijā, gan citur: Beļģijā, Bulgārijā, Vācijā, Tenerifē. Daudz laika un enerģijas Toms velta, pasniedzot bungu spēles nodarbības Jelgavā un Rīgā, turklāt viņš ir jaunākais mūsdienu bungu spēles skolotājs Latvijā.
Savukārt Miķelis Dzenuška šobrīd studē Latvijas Mūzikas akadēmijā džeza vibrofona specialitātē, un ir vienīgā Xsylosynth instrumenta virtuozs Latvijā. Līdztekus mācībām Miķelis vienmēr ir aktīvi iesaistījies dažādās grupās un muzikālos projektos, ļaujoties dažādiem muzikāliem strāvojumiem, kā indīroks, džezs, pasaules mūzikas ritmi un klasiskās mūzikas aranžijas. 

“Mūsu repertuārā ir gan ar spēku un brīvības kliedzienu uzlādētas rokdziesmas, gan dvēseliskas mīlas balādes,”

stāsta grupas “ATOM” basģitārists un producents Ainārs Majors, uzsverot

“Par grupas dvēseli un iniciatoru uzskatāms tieši vokālists un ģitārists Čārlijss Vaskess. Viņš ir dzimis un savas mūziķa gaitas uzsācis tropiskajā Panamā. Vairākus gadus kā mūziķis Čārlijs ir arī iegremdējies Dienvidamerikas kultūras galvaspilsētas Buenosairesas muzikāli augstvērtīgajā, bet brīžam neprātīgi bohēmiskajā dzīvē.”

“ATOM” pirmā singla „Mother I Feel You’’ iedvesma radās no Ziemeļamerikas indiāņu tautasdziesmas, kuru grupa sajuta kā rokmūzikas skaņdarbu ar „rituāliski šamanisku” raksturu.

Par “Origo Summer Stage”:
Kultūras aktivitāšu centrs “Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, vasaras vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no āra kafejnīcām un ļauties dažādu izpildītāju priekšnesumiem. Plašā brīvdabas lielformāta galerija, kas izveidota pie tirdzniecības centra “Origo”, ir uzņēmuma “Linstow Center Management” iniciatīva kvalitatīvas kultūrvides radīšanai pilsētā. Savukārt dizaina objekts “Saules pulkstenis – Origo Universi" ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Dizaina objekts "Saules pulkstenis – Origo Universi" ir "Linstow Center Management" dāvana Rīgai, kas 2014. gadā bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Mājaslapa: www.summerstage.lv.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku