Cēsīs viesosies Euroradio Jazz Orchestra un labākie jaunie džeza mūziķi

Cēsīs viesosies Euroradio Jazz Orchestra un labākie jaunie džeza mūziķi

Cēsīs viesosies Euroradio Jazz Orchestra un labākie jaunie džeza mūziķi.

Latvijas Radio un Eiropas raidorganizāciju apvienība rīko unikālu notikumu Latvijas mūzikas dzīvē - 10. novembrī ar koncertu Cēsīs uzstāsies Euroradio džeza orķestris (Euroradio Jazz Orchestra), kas tiek veidots katru gadu no jauna, un tajā muzicē talantīgākie jaunie džeza mūziķi no vairākām pasaules valstīm. Orķestrī savulaik spēlējuši arī tādi Latvijas mākslinieki kā trompetists Konstantīns Jemeļjanovs, trombonists Rūdolfs Kulbergs, basa meistars Staņislavs Judins un 2005. gadā arī trombonists Intars Busulis. 

„Šis ir unikāls un tradīcijām bagāts projekts, kas kā centrālā Eiropas Jazz mūziķu kalve, ik gadu vienā orķestrī kopā pulcē talantus no vairākām pasaules valstīm, sniedzot klausītājiem patiesu mūzikas baudījumu. Mūziķiem tā ir lieliska iespēja parādīt sevi starptautiskā līmenī, bet Latvijai - parādīt savas valsts talantus. Šogad orķestris pirmo reizi satiksies Latvijā, lai iestudētu īpašu Baltijas valstu simtgadei veltītu programmu,”

stāsta projekta rīkotājs un Latvijas Radio džeza producents Māris Briežkalns.
Eiropas raidorganizāciju apvienības džeza producentiem ik gadu dalībai Eurradio džeza orķestrī ir iespēja nominēt vienu daudzsološu mūziķi no savas valsts, kurš vēl nav sasniedzis 30 gadu vecumu. 2005. gadā, pēc uzvaras Jazz Stage konkursā 2004. gadā, Eiroradio džeza orķestrī spēlēja trombona virtuozs un lieliskas balss īpašnieks Intars Busulis.
Dziedātājs un trombonists Intars Busulis šo atceras kā vienu no lielajā izaugsmes iespējām karjerā:

„Man tas bija liels izaicinājums. Tiecoties līdzi lielajiem meistariem, kuri spēlēja orķestrī, augu arī es pats, sasniedzu ļoti labu līmeni tajā laikā. Tā bija neatsverama pieredzes apmaiņa un iespēja redzēt, ko džeza jomā dara jaunieši citur pasaulē. Mēs mēģinājām un koncertējam kopā četras nedēļas un šajā laikā apbraukājām 19 valstis.” 

Šī gada koncerts būs veltīts Baltijas valstu simtgadei. Programmas autori ir trīs Baltijas valstu komponisti – Kārlis Vanags (Latvija), Kirke Karja (Igaunija) un Dainius Pulauskas (Lietuva). Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos īpaši šim koncertam komponētā kompozīcija „Baltic Vibes”, kuru radījušu visu trīs valstu komponisti.
Biļetes nopērkamas koncertzāles “Cēsis” kasē, “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku