LEILALI kopā ar Rihardu Lībieti ierakstījuši šūpuļdziesmu

LEILALI kopā ar Rihardu Lībieti ierakstījuši šūpuļdziesmu

Tik tikko (10. jūnijā) izdotajā, izdevniecība "Lauska” veidotajā etno-mūzikas izlasē “SVIESTS 7” iekļauta arī sena latviešu šūpuļdziesma “Žū, bērniņ, žū”, kuru aranžējuši dziedātāja LEILALI un ģitārists Rihards Lībietis.

Etno-mūzikas dziedātājai LEILALI šūpuļdziesmas vienmēr bijušas sirdij tuvas, tāpēc izvēlēties dziesmu “SVIESTS” izlasei nāca viegli.

LEILALI stāsta: “Šūpuļdziesmās nav nekā lieka - tajās vibrē elpa no aizlaikiem. Katram no mums ir sava šūpuļdziesma, kas mums dod mierinājumu, mīlestību un sapratni, un šīs ir tās kvalitātes, kuras caur savu dziedājumu es vēlos tālāk nodot. Jutu, ka “Žū, bērniņ, žū” vēlos veidot kopā ar Rihardu Lībieti. Rihardā ir jutekliskums. Viņš nekonkurē, bet saplūst ar otru. Šī saviļņojošā plūsma bija ļoti patīkama un maģiska. Mēs radījām vienkāršu, patiesu, mīļu un maigu šūpuļdziesmu. Ar Rihardu vēlētos ierakstīt aijājošu albumu un domājam to šovasar izdarīt.”

 “Žū, bērniņ, žū”:  

Etno-mūzikas dziedātāja LEILALI (Leila Alijeva) dzimusi Latvijā, latvietes un azerbaidžāņa ģimenē. Dzimtas saknes veidojušas interesi par abu tautu kultūru, kas saklausāma arī LEILALI mūzikā - azerbaidžāņu tradicionālo dziedāšanas tehnikas mugam un latviešu tautas mūzikas sintēzē. Leila ir piedalījusies dažādos mūzikas ierakstos un izlasēs kopā ar pasaules mūzikas ritma grupu “Pulsa Efekts”, “Dobra Notch”, “Alerujson”, “Rick Feds Society”, “Laimas Muzykanti”  un citiem.

Ģitārists Rihards Lībietis izceļas ar savu stilistisko daudzveidību. Viņa repertuāru veido rokmūzika, džezs, eksperimentālā un pasaules mūzika. Ģitārists uzstājas gan kā solo mākslinieks, gan dažādu grupu dalībnieks. Lībietis izveidojis grupu “Rihards Libietis Orchestra”, kurai šogad izdots koncertieraksts “Live in Concert”.


Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti