Pirmo reizi Liepājā spēlēs simfoniskā metāla apvienība Oceanpath

Pirmo reizi Liepājā spēlēs simfoniskā metāla apvienība Oceanpath

Plūstošas melodijas, rokmūzikas smagums un metāla pamatīgums – grupa Oceanpath ir viena no retajām, kas Latvijā rada un izpilda mūziku simfoniskā metāla žanrā. Pēc neskaitāmiem koncertiem klubos un smagās mūzikas festivālos visā Latvijā, grupa 11.novembrī pirmo reizi spēlēs Liepājā, klubā Fontaine Palace.

Jaudīgs sieviešu vokāls, smagnēji ģitāras ritmi un ekspresīva ritma sekcija, kā arī izteikts melodiskums ir Oceanpath radošo rokrakstu raksturojoši elementi. Oceanpath muzikālo daiļradi var iedalīt divos krasi atšķirīgos posmos, un Liepājas koncertā skanēs labākais materiāls no abiem periodiem. Lāčplēša dienai par godu izskanēs kompozīcijas, kas tapušas folkmetāla tradīcijās, ietekmējoties no latviešu tautas dziesmām, savukārt pārējais repertuārs būs izteiktā simfoniskā metāla garā.

Grupu Oceanpath metālmūzikas vidē izceļ arī sastāvs. Grupas līderim, ģitāristam, vokālistam un mūzikas autoram Artūram Šteinbergam pievienojušās četras mūziķes, katra ar skatuves pieredzi citās smagās mūzikas apvienībās, līdz ar to Oceanpath ir kļuvusi par vienu no retajām metālmūzikas grupām, kurā vairāk pārstāvēts daiļais dzimums. Vokāliste Laima Krīgere ir labi zināma ne tikai metālistu aprindās – viņa studē vokālo mākslu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā, ar solo izpildījumu uzstājās Latvijas Nacionālās operas sezonas atklāšanā šoruden, turklāt piedalās vairākos Latvijas Operetes fonda iestudējumos. Par ritma sekciju rūpējas basģitāriste Liene Liega Veidemane (ex-Lazarus) un bundziniece Elīna Zeiliņa (ex-Bibliotēka, Obscurus Orbis), taustiņu skanējumu un dziesmu vārdus nodrošina Džeina Šteinberga (ex-Urskumug). Pēc vairākām dalībnieku maiņām Oceanpath sastāvs ir nostabilizējies tikai šī gada pavasarī, un ir uzsākts darbs pie debijas albuma ieraksta, no kura pirmais singls The Puppet Show jau ir nonācis radiostaciju rotācijā.

Oceanpath Facebook lapa: www.facebook.com/oceanpath

Lasi vēl: Simfoniskā metāla apvienība Oceanpath izdod jaunu dziesmu


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku