Cēsīs skanēs pirmais zvanu mūzikas festivāls

Pirmo reizi Latvijas kultūras telpā – Cēsīs – 21. un 22. jūlijā tiek organizēts starptautisks zvanu mūzikas festivāls.

Lasīt tālāk
Viedtālruņi veicinājuši bezvadu austiņu popularitāti

Pieaugot mobilo ierīču lietotāju skaitam, Latvijā, tāpat kā citviet pasaulē, pieaudzis arī to cilvēku skaits, kas iegādājas austiņas. 2017.gada pirmajos sešos mēnešos austiņu pārdošanas apjomi palielinājušies par 36%, salīdzinot tādu pašu periodu pērn, liecina Latvijas Mobilais Telefons (LMT) apkopotie tirdzniecības dati. Latvijas iedzīvotāju vidū pēdējos gados popularitāti iemantojušas tieši uzlādējamās bezvadu austiņas, ko īpaši gada siltajos mēnešos arvien biežāk iegādājas aktīva dzīvesveida piekritēji un sportisti.

Lasīt tālāk
Aicina pieteikties Ielu mūzikas dienai

19. augustā Rīga uz vienu dienu pārvērtīsies par dzīvās mūzikas centru un mūzika ielās svinēs savus svētkus – ielu mūzikas festivāla organizētāji no jauna izsludina “Ielu mūzikas dienu”, kas arī šogad notiks Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros.

Lasīt tālāk
Nedēļas nogale Francijas krāsās Kalnciema kvartālā no 13. jūlija

Par godu Francijas institūta Latvijā 20 gadu jubilejai, Kalnciema kvartāls no 13. līdz 15. jūlijam iemirdzēsies zili balti sarkanās Francijas karoga krāsās. Nedēļas nogalē aicinām apmeklēt plašu franču kultūras programmu - brīvdabas koncertu ceturtdienā, kino klasikas brīvdabas seansu piektdienā, Francijai veltītu tirgu un aktivitātes bērniem sestdienā, kā arī tēlniecības izstādi.

Lasīt tālāk
Šonedēļ – “Vajadzīga soliste!” pirmizrāde!

Pateicoties Zigmara Liepiņa mūzikai, pirms 33 gadiem par kinosensāciju kļuva Rīgas kinostudijas muzikālā filma “Vajadzīga soliste!”, kas šovasar atgriežas pie skatītājiem kā jautra un izklaidējoša brīvdabas dziesmu spēle “Vajadzīga soliste!”.

Lasīt tālāk
Latvija līgos Dobelē!

Jau šīs nedēļas izskaņā par Latvijas Līgo svētku galvaspilsētu kļūs Dobele, kuras senajās pilsdrupās notiks vērienīgais Latvijas Radio 2 un LNT dižkoncerts “Līgojam Dobelē!”.

Lasīt tālāk
Ar uzņēmuma „URALHIM” atbalstu Latvijā par godu Krievijas dienai notika M. E. Pjatņicka kora koncerts

Vakar Jūrmalā ar krāšņu svētku koncertu uzstājās izslavētais M. E. Pjatņicka Valsts Akadēmiskais krievu tautas koris. Viesizrādes par godu Krievijas dienas svinībām organizēja producentu uzņēmums „ART Forte” ar Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijā un uzņēmuma „URALHIM” atbalstu.

Lasīt tālāk
Straumēšanas servisi – vai latviešu mūzikas beigu sākums?

LaIPA “Mūzikas patēriņa indeksā” 2017.gada pavasarī noskaidrots - kopumā 53% Latvijas iedzīvotāju katru dienu klausās mūzikas ierakstus, no kuriem lielākais klausītāju īpatsvars jeb 75% klausās radio, vēl 65% izmanto datoru un 38% patērē mūziku viedtālrunī. Aizvien lielāku popularitāti gūstot digitālajiem straumēšanas servisiem, kurus ikdienā izmanto 23% aptaujas respondentu, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība kopā ar nozares ekspertiem piedalījās diskusijā “Iespēja vai aplauziens – latviešu mūzikai globālajos straumēšanas servisos”.

Lasīt tālāk
Dejotāja un horeogrāfe Vija Vētra ar koncertu RTU atzīmēs 74 skatuves gadu jubileju

Pazīstamā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra ar koncertu «Saknes un spārni» 15. jūnijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, atzīmēs 74 gadus skatuves darbā, kā arī sava mūža 94 gadu jubileju. Koncerta sākums plkst. 19.

Lasīt tālāk
Naktsklubs “Kaļķu vārti” atzīmē savu 16 gadu jubileju kopā ar grupu “Singapūras satīns”

2. jūnijā iemīļotais Vecrīgas naktsklubs “Kaļķu vārti” atzīmēs savu 16. dzimšanas dienu.

Lasīt tālāk
Darbības pirmajos trīs mēnešos fonds “Līdzskaņa” sniedzis palīdzību jau pieciem Latvijā zināmiem māksliniekiem

Ir aizritējuši tikai trīs mēneši, kopš šā gada februārī savu darbību uzsāka sociālā atbalsta fonds nelaimē nonākušiem mūziķiem un producentiem “Līdzskaņa”. Un šajā īsajā periodā paveikts daudz – ir apstiprināti jau pieci palīdzības pieteikumi, rīkots labdarības koncerts, kā arī fonds iesaistījies grupas “Da Gamba” rīkotajā atbalsta iniciatīvā.

Lasīt tālāk
Ir iznācis „Balss Iesildīšanas Vingrinājumu” disks

„Alternatīvā Vokāla Studija” ir laidusi klajā savu pirmo balss iesildīšanas vingrinājumu disku latviešu valodā.

Lasīt tālāk
Top Māras Zālītes un Ulda Marhileviča leģendārās  dziesmuspēles „TOBĀGO!” vasaras izrādes

Atzīmējot šā gada gaviļnieku – komponista Ulda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes – skaisto jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles Tobāgo! pirmizrādes Dailes teātrī (tā notika 2001.gada  23.oktobrī), šovasar Tobāgo! atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Pirmizrāde – 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē.

Lasīt tālāk
Mārupes ledus hallē 21. maijā notiks Latvijas zvaigžņu spēle kopā ar hokeja leģendām ar mērķi atbalstīt bērnus, kuri spēlē hokeju

21. maijā Mārupes ledus hallē plkst. 17.00 notiks labdarības hokeja spēle, kurā spēkiem mērosies Latvijā populāri mūziķi, TV sejas, radio personības, hokeja zvaigznes un citas sabiedrībā zināmas personības. Spēles mērķis ir savākt ziedojumus inventāra iegādei bērniem, lai viņiem būtu iespēja pēc iespējas labāk pagūt individuālās tehnikas pamatus un attīstīt hokeja spēles meistarību.   bērnu individuālās tehnikas Projekts tapis sadarbībā ar Rodrigo Laviņa sporta studiju un hojkeja skolu ICE Academy.

Lasīt tālāk
Kalnciema kvartāls aicina ar vērienīgu koncertu un Latvijas kino brīvdabas seansu kopā nosvinēt Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu

4. maijā no 17.00 līdz pusnaktij Kalnciema kvartāls aicina ar vērienīgu koncertu un Latvijas kino brīvdabas seansu kopā nosvinēt Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu.

Lasīt tālāk

Jaunākie ieraksti