Praktisks seminārs mūziķiem un autoratlīdzību saņēmējiem par grozījumiem, kas ietekmē autoratlīdzību iemaksas

Praktisks seminārs mūziķiem un autoratlīdzību saņēmējiem par grozījumiem, kas ietekmē autoratlīdzību iemaksas

24. oktobrī “Kaņepes Kultūras centrā” ir iespēja apmeklēt biedrības “Latvijas izpildītāju un producentu apvienības” fonda “Līdzskaņa” organizēto bezmaksas izglītojošo semināru “Autoratlīdzība un sociālās iemaksas”.

Viena no  šī brīža apspriestākajām aktualitātēm ir  grozījumi likumos “Par valsts sociālo apdrošināšanu” un “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.  Tās stāsies spēkā 2018. gada 1. janvārī un skars  gan autoratlīdzības izmaksātājus, gan saņēmējus, gan arī pašnodarbinātās personas.

Semināra mērķis ir vienkārši un saprotami izskaidrot sarežģīto informāciju par autoratlīdzības līguma veidiem, izmaiņām sociālās apdrošināšanas iemaksās un citiem nodokļu iemaksu jautājumiem. Visu svarīgāko, kas jāzina autoratlīdzības saņēmējiem, izmaksātājiem un pašnodarbinātām personām par autoratlīdzības saņemšanu. Kādas ir likumā noteiktās iespējas saņemt atlīdzību par savu darbu? Kādas darbības jāveic, lai VID nepiemērotu sodus? Kādi nodokļi ir jāapmaksā, un kam jāveic šīs iemaksas, balstoties uz dažādiem nodarbinātības veidiem? Kas ir pašnodarbinātā persona? Kādas sociālās garantijas pienākas un kas jādara, lai tās saņemtu?

Lai pieteiktos dalībai seminārā līdz 21. oktobra plkst 19.00 lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu https://goo.gl/forms/Oh64xCce7FCm5TmF2, lai rezervētu sev vietu seminārā, kā arī uzdotu sev interesējošu jautājumu, uz kuru vēlaties uzzināt atbildi.

Lekcijas programma:

14.40-15.00  Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta direktora vietniece Airīna Dreimane

  • Grozījumi likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”

15.10-16.40 Praktizējoša konsultante un pasniedzēja nodokļu, grāmatvedības, finanšu un juridiskajos jautājumos Linda Miezīte

  • Līgumu veidi atlīdzības saņemšanai
  • Statuss - kas Tu esi un kādu nodokļu nomaksa jāveic?
  • Kā sevi aizsargāt? Sociālās iemaksas un to nozīme
  • Autoratlīdzība un nodokļi

16.40-17.00 Pauze

17.00- 17.40  Biedrība ”Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” izpilddirektore Liena Grīna

  • Kas ir blakustiesības?
  • Kā veidojas blakustiesību atlīdzība?
  • Kā un kur reģistrēt fonogrammas?
  • Nodokļi un citi ieturējumi no blakustiesību atlīdzības

Pievieno komentāru:

Jaunākie ieraksti