LKA aicina uz gadskārtējām Valpurģu nakts svinībām

LKA aicina uz gadskārtējām Valpurģu nakts svinībām

LKA aicina uz gadskārtējām Valpurģu nakts svinībām.

“Valpurģi” ir ikgadējs Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) kultūras, mūzikas un maģijas festivāls, kurš jau 12 gadus aprīļa beigās vēsta par pavasara atnākšanu. Festivāla apmeklētājiem jau no plkst. 20:00 līdz pat rīta gaismai būs iespēja baudīt dzīvo mūziku, ļauties dejas ritmiem, skatīties jauno režisoru filmas, atpūsties dārzā pie ugunskura un būt lieciniekiem maģiskākajam Valpurģu nakts brīdim – raganas dedzināšanai pusnaktī.

Trīs skatuves, desmit dažādi mākslinieki un nakts, lai sagaidītu pavasari. Valpurģu naktī LKA dārzs pārtaps par Maskavas forštates maģiskāko dārzu, kurā apmeklētāji varēs smieties līdzi improvizatoriem no KIKIT, vērot dažādus ķīmijas eksperimentus un piedalīties vēl citās aktivitātēs. Šogad ”Lielās skatuves” muzikālo programmu veidos tādi mākslinieki kā RĪGAS MODES, POLIFAUNA, ČIPSIS UN DULLAIS, THE CREEK, kā arī jauno izpildītāju konkursa “Iesildām Valpurģus 2018” uzvarētāji PURPLE NEGATIVE u.c. Citējot mūzikas kritiķi, jauno izpildītāju konkursa “Iesildām Valpurģus 2018” žūrijas pārstāvi Jāni Žildi: “Labs line-up!”.

Uz “Chill skatuves” jau tradicionāli varēs dzirdēt REINI JAUNO, kā arī apmeklētājus priecēs mūzikas virtuozs MATĪSS ČUDARS un izklaidēs GRUPA JĀNIS, kurus bija iespēja dzirdēt arī jauno izpildītāju konkursā “Iesildām Valpurģus 2018”. Turpinot pagājušā gadā aizsākto tradīciju, arī šajā gadā LKA pagrabā darbību turpinās skatuve ”Slazds”, kas lutinās klausītājus ar elektronisko mūziku. Šogad “Slazdā” uzstāsies CURLYBEATS un TRASHY KID. Tradicionāli festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāta arī divu stundu gara LKA audiovizuālās mākslas studentu filmu programma.

Laba mūzika dažādām gaumēm, filmas, lekcijas, priekšnesumi, aktivitātes LKA telpās un dārzā, jaunas pazīšanās un draudzīga atmosfēra, traka ballīte, sagaidot rīta gaismu, ir tas, kas veido pirmo pavasara lielāko pasākumu, kas, papildinot visu ar vēl lielāku maģiju, notiek Maskavas priekšpilsētas sirdī, – Ludzas ielā 24.

Valpurģu nakts LKA ir studentu gada krāšņākais notikums, un tās svinēšana līdz mums atnākusi no tālā 8. gadsimta. Sākotnēji Valpurģu naktī raganas satikās, lai kopīgi sagaidītu pavasari. Vēlāk, viduslaikos, Valpurģu nakts tika aizliegta, kļūstot par visu raganu un burvju biedu, proti, šajā naktī raganas tika dedzinātas sārtā.

Ieeja pasākumā par ziedojumiem: LKA, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas LKA Latvijas Kultūras koledžas studentiem – 5,00 EUR, pārējiem – 7,00 EUR. Pie ieejas – 8,00 un 10,00 EUR. Ielūgumi par ziedojumu saņemami LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” (Dzirnavu iela 46, 202. kab.) un LKA bibliotēkā (Ludzas iela 24). Ieeja festivālā no 18 gadu vecuma.

Valpurģus organizē LKA Studentu Pašpārvalde un Latvijas Kultūras akadēmija. Festivāla atbalstītāji: Red Bull, Valmiermuižas alus darītava, KIKIT, Jägermeister, PopHouse, Jaunais Rīgas teātris, Fobo, FIFI, Muffins and More, Raunas dārzs, TechHub Riga, Merķeļa drukas darbnīca, Coffe Inn u.c.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku