Aleksandra Špicberga izdod savu otro mūzikas albumu

Aleksandra Špicberga izdod savu otro mūzikas albumu.

Aleksandra Špicberga izdod savu otro mūzikas albumu.

Klajā nācis jauns mūzikas albums “Aicinājums”, kurā Aleksandra Špicberga izdzied klausītāju iemīļotas latviešu tautas un komponistu radītas melodijas. Jaunā diska atklāšanas koncerts notika Baltā galdauta svētkos Smiltenes pilsētas Kultūras centrā 3. maijā.

Albumā iekļautas desmit dziesmas: latviešu tautas dziesmas “Suitu lūgsna” K. Auzāna apdarē un “Sasala jūrīna” R. Paula apdarē, Im. Kalniņa "Rakstu rakstus”, “Jātnieka dziesma”, “Kad vēji kalnos rāpjas”, “Lai rausi, kam rausi”, “Princesīte un trubadūrs“, R. Paula „Aicinājums”, kā arī Z. Liepiņa “Es atnācu uguntiņu” un “Teci, saulīt”.

Visas dziesmas mūzikas izlasē ir izvēlētas ar īpašu rūpību un mīlestību.

„Katras dziesmas stāsts veidots ar prieku un sirsnību. Vēlos, lai cilvēki dziesmu vārdos sadzird spēku un ticību, kā arī apjauš laimi par visu to, kas mums katram dots un lemts paveikt. Tas ir aicinājums dziedāt visiem kopā savā skaistajā latviešu valodā un atcerēties, ka it viss ir iespējams, ja vien mēs ticēsim!”, saka Aleksandra.

Ieraksta skaņu režisors Edijs Gņedovskis ir īpaši gandarīts par rezultātu:

“Aleksandra ar savam  vecumam negaidītu muzikālo domāšanu ir spējusi emocionāli pacelt un iznest tautā nepavisam ne vienkāršus skaņdarbus. Es ticu, ka Aleksandras skaistais, aizkustinošais dziedājums uzrunās daudzus jo daudzus klausītājus.

Ieraksta tapšanā piedalījušies virkne talantīgu mūziķu – ģitārspēles virtuozs Vladimirs Kudrins, džeza mūziķi Dagnis Roziņš, Artis Boriss, Reinis Zariņš, Jānis Griķis un Rīgas Doma zēnu kora dalībnieks Dāvids Kalniņs. Ieraksta izdošanu finansiāli ir atbalstījusi Rīgas Doma skolas Muzikāli apdāvināto bērnu un jauniešu atbalsta biedrība. Albumu rotā Mika Šēla fotogrāfijas, dizainu veidojusi māksliniece Evita Eidinta.

Diska atklāšanas koncertā Smiltenes pilsētas Kultūras centrā 3. maijā kopā ar Aleksandru uz skatuves kāpa arī mūziķi Dagnis Roziņš (balss, saksofons, ģitāra), Artis Boriss (taustiņinstrumenti) un Reinis Zariņš (sitamie instrumenti).

Baltā galdauta svētkos Smiltenē bija iespēja iegādāties disku un saņemt Aleksandras veltījumu uz īpaši šim notikumam veidotām pastkartēm. CD varēs iegādāties mūzikas ierakstu veikalos Upe, Randoms, Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā un interneta veikalā, kā arī citās tirdzniecības vietās.

Divām jaunajā albumā “Aicinājums” iekļautajām dziesmām ir uzņemti videoklipi. Pavisam nesen, šī gada martā, kopdarbā ar savu brāli Stefanu Špicbergu, ir izveidots Im. Kalniņa "Jātnieka dziesma" video, bet 2017.gada 18. novembrī Aleksandra kopā ar savu skolotāju Agri Daņiļeviču Latvijai dāvināja videostāstu "Suitu lūgsna” Kārļa Auzāna apdarē. Dziesmas var brīvi noskatīties un noklausīties Aleksandras oficiālajā vietnē Youtube platformā.

 


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku