Šveiciešu grupa „Immigration Unit” un pašmāju Vēstnieks (Rūdolfs Macats) brīvdabas koncertā Kalnciema kvartālā 17. maijā

Šveiciešu grupa „Immigration Unit” un pašmāju  Vēstnieks (Rūdolfs Macats) brīvdabas koncertā Kalnciema kvartālā 17. maijā

Šveiciešu grupa „Immigration Unit” un pašmāju Vēstnieks (Rūdolfs Macats) brīvdabas koncertā Kalnciema kvartālā 17. maijā.

17. maijā Kalnciema kvartālā saulainā maija ceturtdienas vakarā būs iespēja dzirdēt jaunumu no Šveices - grupu „Immigration Unit”, kas drosmīgi piesaka savu vārdu mūzikas pasaulē, kā alternatīvā stila grupa un džezistu Rūdolfu Macatu, skatuves vārdā – Vēstnieks, kas studējis Amsterdamas Konservatorijā, kurā apguvis džeza mūzikas pasauli. Par koncerta iesildošo daļu rūpēsies pašmāju talantīgā Múr kopā ar grupu, kuras muzikālā darbība vērojama jau vairāk kā 10 gadus.
Koncerta norises laiks 17. maijā no 19.00 līdz 23.00, ieeja bez maksas.
Kalnciema kvartālā no 17.maija līdz 31.augustam norisināsies vienreizējs un unikāls vasaras mazākumtautību festivāls „Pasaules mūzikas ievadvakari”, kur katru nedēļu divu mazākumtautību kolektīvi papildinās ceturdienu koncerta programmas saturu ar saviem dziesmu un deju priekšnesumiem, tādējādi ļaujot iepazīt dažādās Latvijā dzīvojošās tautības un viņu kultūru. Tāpat desmit no visiem vakariem, apmeklētājiem būs iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās  - dažādu tautību elementu izstrādē, gūstot ieskatu konkrētās tautības tautiskajā mantojumā un izprotot to vērtības. Tāpat viesiem būs iespēja nogaršot tautību pašu gatavotos raksturīgākos ēdienus, tādējādi apmierinot ne tikai vizuālo un audiālo uztveri muzikāli, bet ar taktilās un garšas informācijas palīdzību patiesi sajūtot kultūru.

IMMIGRATION UNIT
Immigration Unit ir avant-gardiskā roka stila grupa no Šveices, kas savā sastāvā pulcē četrus dažādus mūziķus, pārstāvot katram savu pasaules malu – Bāzele, Turīna, Ženēva, Karakasa. Grupas darbība aizsākās 2017. gadā, ar kopīgu mērķi lauzt esošās mūzikas barjeras un pastāvošos žanrus.
Grupas hipnotiskās, domāt rosinošās un dažkārt pat strīdīgās dziesmas ieved klausītāju ritma oāzē, savijot mūsdienu elektronisko mūziku ar roka noskaņām, slīdot pār ģitāras grifu. apvieno ģitāras, klavieru un bungu instrumentus
Šis alķīmiskais veikums rada īstenu avangarda skanējumu, savienojot skaņdarbos populārās mūzikas, roka, džeza un elektroniskās mūzikas nianses.
Šī gada rudenī grupa izdos savu debijas albumu „FAR INSIDE”, kā pirmais izdotais singls ir „WASTING MORNINGS”.

RŪDOLFS MACATS (VĒSTNIEKS)
Vēstnieks aizsākās kā latviešu avant-garde- džeza pianista, Rūdolfa Macata solo projekts, kurā viņš rakstīja dziesmas par mīlestību.
Kā pretreakcija komplicētai mūzikai ko viņš tobrīd apguva Skandināvijā, Rūdolfs paralēli pievērsās minimālismam-elektronikai un Latviešu valodai. 
2017. gada vasarā tika izdots Vēstnieka debijas albums „Volume I” kura tapšanā tika iesaistīts tikai vienīgi viņš pats.

Gaidāmajā koncertā Vēstnieka skanējumu bagātinās tuvi draugi, brīnišķīgi cilvēki, dziedātāja un elektroniķe - Evija Vēbere, saksofonists Kārlis Auziņš un grupas „How Town” dziedātāja Elīna Silova. 
Tiks atskaņoti pavisam jauni skaņdarbi kur dziesmas miksēsies ar instrumentālām skaņu skulptūrām. Elektronika, skaņu efekti, un akustiska tīrība.
Šī mūzika solās būt interesanta ne tikai mūzikas gardēžiem, kas vēlas dzirdēt ko jaunu, bet arī cilvēkiem kas grib vienkārši atslēgties no ikdienas un pabūt citā dimensijā.

MÚR
Múr ir 18 gadīgā Madara no Jelgavas, kura ar mūziku nodarbojas vairāk nekā 10 gadus, taču solo karjeru kā komponiste sāka pirms aptuveni 2 gadiem. 2017.gada augustā izdeva pirmo singlu un albumu „Under Allure”, ko prezentēja tā paša gada decembrī. Tagad Múr kopā ar grupu turpina koncertēt un radīt jaunu mūziku. Múr koncertā klausītājus iepazīstinās ar jūnijā gaidāmo EP (minialbumu) latviešu valodā.
Grupas sastāvs: Múr (vokāls, klavieres) uzstājas kopā ar Alfrēdu Sebri (bungas), Normundu Krišjānu (basģitāra) un Kristu Krūskopu (bekvokāls, elektriskā ģitāra).


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku