Baltā nakts Kalnciema kvartālā – eksperimentāla laikmetīgā deja un digitālā ielu māksla 8. septembrī

Baltā nakts Kalnciema kvartālā – eksperimentāla laikmetīgā deja un digitālā ielu māksla 8. septembrī

Baltā nakts Kalnciema kvartālā – eksperimentāla laikmetīgā deja un digitālā ielu māksla 8. septembrī.

Šogad 8. septembrī plkst. 20.00-1.00 Kalnciema kvartālā Baltajā naktī norisināsies aizraujošs un eksperimentāls laikmetīgās dejas un gaismas saspēles performances projekts “Dejas arhetips”.
Tas vedinās izzināt dejas mākslu caur ārējām izpausmēm – žestiem, pozām, kustībām, gaismām un skaņām, kas tiks apvienotas izrādē “Saudade”. Izrādē tematiski, režisoriski un strukturāli tiks veidotas 3 daļas: galerija (iekštelpa, neapzinātais “Es”), ābeļdārzs (pārejas jeb robežas telpa) un skatuve (galvenā darbības vieta – apziņas telpa). Savukārt kopā ar horeogrāfi Katrīnu Albuži būs iespēja iepazīties ar laikmetīgo deju un piedalīties degustācijā, pašiem izmēģinot dejas pamatus. Bez tam norisināsies digitālās ielu mākslas izstādes “LEELO, PAULIINE AND HÄMAR” atklāšana, kas tapusi svinot Igaunijas simtgadi un ļaus apmeklētājam iepazīt šķietami zināmo ielu mākslu vēl neredzētā, digitālā veidā. Mākslas darbi izgatavoti trafaretu tehnikā uz Kalnciema kvartāla ēkas sienas kopā ar pielāgotu lietotni mobilajām ierīcēm (gan iOS, gan Android).
Pasākuma laikā darbosies kafejnīcas. Dalība visos pasākumos ir bez maksas.
Programma: 

  • 20.00–1.00 Digitālās ielu mākslas interaktīvā darba „LEELO, PAULIINE AND HÄMAR” apskate
  • 20.30–21.00 Tikšanās ar Igaunijas simtgades projekta idejas autoriem, izstādes atklāšana
  • 20.00–21.00 un 22.30–23.30 Laikmetīgās dejas priekšnesums-degustācija ar Katrīnu Albuži (skatuve). Skatītāji aicināti vērot dejas priekšnesumus, paši līdzdarboties un izmēģināt laikmetīgās dejas pamatus
  • 21.15–22.15 un 00.00–1.00 „Ideagnõsis” izrāde „Saudade” (galerija, ābeļdārzs, skatuve)

Projekts “Dejas arhetips” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Mūsdienu kultūras forumā “Baltā nakts 2018”.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku