Ar “URALHIM” atbalstu Rīgā notika Igora Moisejeva ansambļa jaunās programmas pirmizrāde

Ar “URALHIM” atbalstu Rīgā notika Igora Moisejeva ansambļa jaunās programmas  pirmizrāde

Ar “URALHIM” atbalstu Rīgā notika Igora Moisejeva ansambļa jaunās programmas pirmizrāde.

11. martā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves leģendārais Igora Moisejeva ansamblis Rīgas skatītājiem sniedza pirmizrādi – horeogrāfisku izrādi “Tango Del Plata” argentīniešu horeogrāfes Lauras Roattas iestudējumā. Viesizrādes tradicionāli organizēja producentu uzņēmums ART Forte ar uzņēmumu “URALHIM” un “Gazprombank” atbalstu.
Igora Moisejeva vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis Rīgā uzstājās jau ceturto reizi. Šajā koncertā skatītāji varēja redzēt jaunumu - horeogrāfisku izrādi “Tango Del Plata”, kas pastāsta tango vēsturi no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Šo izrādi moisejeviešiem iestudēja argentīniešu horeogrāfe Laura Roatta. Viņa pirms 40 gadiem pirmoreiz ieraudzīja ansambli uz skatuves un kopš tā laika sapņojusi par kopīgu izrādi. Iestudējumā grūtības radīja tas, krievu un argentīniešu dejotājiem ir dažāda tehnika, un Igora Moisejeva audzēkņiem daudz kas bija jāmācās no jauna. Priekšnesuma centrā – tango dievietes Venusinas mitoloģiskais tēls.
Kaisles dejas radītājai piemīt burvju spēks savienot iemīlējušos sirdis. Igora Moisejeva ansamblis spēja parādīt Argentīnas tango kaislīgo temperamentu un kārtējo reizi pierādīja savu augsto meistarību.
Latvijā pirmo reizi tika parādīta arī ebreju deju svīta “Ģimenes prieki” – īsta pērle slavenā ansambļa repertuārā. Neiztika arī bez kolektīva “zelta klasikas” – pasaules tautu dejām. Koncerta programmā bija iekļautas jau skatītāju iemīlētas krievu, grieķu, spāņu, adigiešu un argentīniešu tautas dejas. 13. martā kolektīvs uzstāsies arī Rēzeknē, koncertzālē „GORS”.
Sergejs Momcemlidze – AS “VĶK “URALHIM” ģenerāldirektors: 

“Mūsu uzņēmums daudz uzmanības velta labdarībai, tostarp projektu finansēšanai starptautiskās kultūras apmaiņas jomā. Mēs priecājamies, ka mūsu atbalsts veicina Krievijas kultūras mantojuma labāko paraugu popularizēšanu Latvijā. Igora Moisejeva ansamblis ir viens no slavenākajiem pašmāju deju kolektīviem, tas jau vairākkārt ir uzstājies Latvijas skatītājiem, kuri ļoti silti to uzņem”. 

Igora Moisejeva vārdā nosauktais Krievijas Valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis ir pasaulē pirmais profesionālais horeogrāfiskais kolektīvs, kura uzdevums ir pasaules tautu deju folkloras mākslinieciska interpretācija un popularizēšana. Ansamblis bez pārtraukuma uzstājas kopš 1937. gada, nemainīgi demonstrējot nepārspējamu meistarības līmeni. Ansambļa repertuāra attīstības un bagātināšanas pamats ir klasiskās un tautas mākslas apvienojums, ko ielicis Igors Moisejevs.
Daudzus gadus baletmeistara un viņa dejotāju unikālais talants ir Krievijas mākslas “vizītkarte”. Saistībā ar nepieredzētu skaitu viesizrāžu Ansamblis pat ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā. Tas ir pirmais un vienīgais deju kolektīvs, kurš uzstājies uz visslavenākajām operu skatuvēm – Milānas La Scala, Parīzes Grand Opera, Ņujorkas Metropolitēna operas u.c. Sākot ar 1943. gadu ansamblis pats audzina savus māksliniekus – savā Tautas deju skolā – studijā. Pašreiz kolektīvā strādā jau astotā moisejeviešu paaudze: 90 dejotāji un 32 mūziķu liels orķestris. Ansambļa direktors un mākslinieciskais vadītājs ir Jeļena Ščerbakova.


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Īles Balsis baznica Usmas sonāte DJ Nakts