Latvijā uzstāsies fado dīva Maria Emilia

Latvijā uzstāsies fado dīva Maria Emilia

Latvijā uzstāsies fado dīva Maria Emilia.

2020. gada februārī ar četriem koncertiem Latvijā viesosies izcilā jaunās paaudzes fado dziedātāja Maria Emilia, kuru atzinīgi novērtē gan šī žanra lietpratēji, gan klausītāji, kam Marias Emilias koncerts ir pirmā saskare ar fado mūziku.
Maria Emilia savu muzikālo izjūtu mantojusi no tēva, kurš bijis ģitārists fado mūzikas restorānos un krogos Brazīlijā un Portugālē. Dziedātāja fado izpilda ar apbrīnojamu vieglumu, it kā mūzika būtu viņas elpa. Maria Emilia stāsta par mīlestību, greizsirdību, un fado viņa mēdz salīdzināt ar karnevālu. Dziedātāja saka:

“Fado ir kā puisis, dzīves biedrs, ar ko varu dalīties savos pārdzīvojumos un priekos, maigumā!” 

Maria Emilia 2020. gada 19. februārī uzstāsies VEF Kultūras pilī, 21. februārī Latgales vēstniecībā “Gors”, 22. februārī Dikļu pilī, 23. februārī Ēdoles pilī. Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs un internetā.
Fado mūzikas žanra saknes meklējamas 19. gs. 20. gados Portugāles nabadzīgajos rajonos, kur apgrozījās jūrnieki, priekameitas, cietumnieki, sabiedrības zemāko slāņu pārstāvji. Šis žanrs ir slavens ar savu izteiksmīgo, dziļo un melanholisko raksturu. Tradicionāli tas tiek saistīts ar naktslokāliem, krogiem un kafejnīcām. Ierasts, ka muzicējot šajā žanrā tiek izmantotas viena vai divas portugāļu ģitāras, taču pirmsākumos fado ne tikai dziedāja, bet arī sita ritmus un izdejoja.
Live Fest kopš sava pastāvēšanas sākuma 2011. gada Latvijā organizē pasaules mūzikas, džeza, blūza un rokmūzikas koncertus, klausītājiem piedāvājot starptautiski atzītus un leģendas statusu ieguvušus māksliniekus, tajā skaitā ģitāras virtuozs Als Di Meola (Al Di Meola), fado dīva Karmiņu (Carminho), portugāļu mūzikas zvaigzne Viviane, dziesminiece Džudita Ouena (Judith Owen) un citi. Aktuālā informācija: https://www.instagram.com/livefest_latvia/


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku