“Saecl” izdod elektroniskā formātā albumu “Jaungada taksometrs 2”

“Saecl” izdod elektroniskā formātā albumu “Jaungada taksometrs 2”.

“Saecl” izdod elektroniskā formātā albumu “Jaungada taksometrs 2”.

Elektroniskā albuma formātā izdots albums “Jaungada taksometrs 2”, kurā iekļauta mūzika no Māra Martinsona romantiskās komēdijas “Jaungada taksometrs 2” skaņu celiņa, ko komponējis “Saecl”. Albumā apkopotas 11 kompozīcijas, kuras komponists radījis speciāli filmai. Albums ir elektroniski pieejams lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs. 

Albumā “Jaungada taksometrs 2” ir dzirdama bagātīga žanru dažādība - no orķestra klasiskās mūzikas līdz industrial house, kas tāpat pārstāvēti nule kā pirmizrādi piedzīvojusī filmā.
“Filmas “Jaungada taksometrs 2” mūziku komēdijas žanram es vēlējos redzēt ļoti daudzveidīgu. Gan tādu, kas raksturotu konkrētus tēlus, gan arī tādu, kas palīdzētu filmai radīt komismu. Jau filmas pirmajā daļā man izveidojās ļoti produktīva un veiksmīga sadarbība ar jauno producentu/mūziķi “Saecl”, kas ir lieliski ticis galā ar savu pienākumu.
Kā apliecinājumu viņa talanta ievērošanai varu papildināt vien to, ka pirmajā daļā divos “Saecl” radītos skaņdarbos piekrita sadarboties viens no izcilākajiem saksofonistiem Deniss Pashkevich, radot kopīgi oriģinālskaņdarbus “Taxi” un Dreamin”. Nebija nekādu šaubu, ka otrajā daļā turpināšu darbu ar Saecl, bet nezināju, ka tas rezultēsies skaistā albumā “Jaungada taksometrs 2”.
Muzikālā ziņā filmas otrā daļa ir mana visražīgākā filma, taču man ir liels gandarījums, ka pateicoties otrajai daļai ir radušies vēl vismaz 3 oriģinālskaņdarbi, kas, iespējams, nemaz nebūtu ieraudzījuši dienas gaismu bez šīs filmas eksistences. Tie ir jau prezentētie “Plkst. 0:00” ("Dziļi Violets”), “Apņemšanās kalendārs” (“Bad Habits”) un “Affected” (Valters Pūce), kā arī Saecl un aktiera/improvizatora Kozmena kopdarbs “Braucam mēs ar lampām”, kas pirmizrādi piedzīvoja preses eglītē,” atklāj režisors Māris Martinsons.
“Interesants fakts, ka šī skaņdarba pamats radās filmas pirmās daļas montāžas laikā, kad režisors Martinsons paaicināja improvizēt skaņu studijā. Pēc mirkļa “Braucam mēs ar lampām” vārdi jau paši sarindojās rindās, un “Saecl” vēl tik sarindoja notis uz līnijām.
Šogad to papildinājām un re, dziesma gatava,” Kozmens atklāj “Braucam mēs ar lampām” tapšanas aizkulises.
“Saecl” pirmo reizi ir rakstījis skaņdarbus filmai, kas ir bijis izaicinājums jaunajam mūziķim, taču režisora Māra Martinsona iedrošinājums un ieteikumi ir palīdzējuši. Mūziķis atklāj:

“Albumā dzirdamie skaņdarbi tika sakomponēti speciāli filmai, vērojot filmas vizuālo materiālu, iedziļinoties varoņu stāstu vadlīnijās un runātajos tekstos. Dažās ainās tika izmantoti jau iepriekš sakomponēti skaņdarbi, kas bija iegūlušies manos ideju plauktiņos. Es saņēmu norādes no režisora, un vēl kuplā skaitā.  Dažos gadījumos mūziku rakstīju pēc aktiera roku kustībām (Baibas Sipenieces-Gavares personāža Veltas “diriģēšana” būvlaukumā) vai pēc scenārija teksta. Gandrīz visos gadījumos man bija jāpagarina vai jāsaīsina tēmu garums atkarībā no režisora vīzijas, vai arī kāda takts jāpagarina. Dažreiz viss skaņdarbs bija jāpaātrina, ņemot vērā ainas dinamisko sajūtu, jāpiesātina ar Ziemassvētku dziesmu elementiem.” 

“Saecl” turpina, kāpēc pirmais albums ir komponēts filmai “Jaungada taksometrs 2”:

“Man gribot negribot sanāk veidot mūziku dažādos žanros. Līdz šim man nebija izdevies sakomponēt pietiekami daudz skaņdarbus vienā žanrā, lai sanāktu albums, tāpēc tagad bija ideāls brīdis, lai izveidotos mans pirmais albums, par ko esmu ļoti priecīgs, jo savā nodabā komponēju jau vairākus gadus.” 

“Saecl” ir viena cilvēka kolektīvs, kas pastāv jau gadu ar tādu nosaukumu, bet iepriekš ir bijuši daudz dažādi meklējumi un mēģinājumi.
Režisors Māris Martinsons ir sadarbojies ar dažādiem brīnišķīgiem komponistiem, to vidū ASV Kinoakadēmijas biedru Viljamu Goldšteinu un Rihardu Zaļupi (spēlfilma “Oki - oekāna vidū”), vienu no atpazīstamākajiem pasaulē lietuviešu mūzikas producentiem Ten Walls (spēlfilma “Klusa nakts. Bez cenzūras”), Māru Upmani-Holšteini (spēlfilma "Romeo n’ Džuljeta”), lietuviešu mūzikas leģendu Andri Mamontovu (spēlfilmas “Nevajadzīgie ļaudis”, “Amaya”) un japāņu instrumentālo komponistu Dr Osamu Kitajima (spēlfilma “Maģiskais kimono”). 
Filma “Jaungada taksometrs 2” koprojām ir skatāma kinoteātros visā Latvijā - ej.uz/uzkinotaxi2
“Jaungada taksometrs 2” galvenajās lomās - Lauris Reiniks, Anete Krasovska, Baiba Sipeniece - Gavare, Valters Krauze, Nauris Brikmanis, Andris Bulis, Zane Dombrovska, Ieva Florence – Vīksne, Māra Sleja, Anna Lieckalniņa un Mārtiņš Kozlovskis (Kozmens).


Pievieno komentāru:

Klausies latviešu mūziku

Grupa Roja
Latviešu kino dziesmas